Kukučínova-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
kristina 31. januára 2021

Dobrý deň, prosím vás bolo by možné znížiť obrubník na prechode pre chodcov na Kukučínovej ulici?
Na jednej strane cesty je obrubník znížený, no na druhej strane nie.
Často krát som bola svedkom, ako majú rodičia s kočíkmi alebo aj ľudia na vozíčku problém sa dostať na rýchlo na chodník.
Zo Škultétyho ulice mnoho krát autá vchádzajú na Kukučínovu vo veľkej rýchlosti, a aj po Kukučínovej ulici niektoré vozidlá jazdia rýchlo. Môže sa vyskytnúť nebezpečenstvo zrážky.
Ďakujem

31. január 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
01. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
03. február 2021

Michal

Dobry den,
tu by sa skor hodilo zvysenie prechodu tak, aby boli auta nutene spomalit. Zaroven by mali pesi bezbarierovy prechod. Obavam sa vsak, ze tohto sa dozijeme az pri rekonstrukcii Istropolisu...
https://g.denik.cz/2/d8/olbra-votice-023_denik-630-16x9.jpg
03. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, Michal,
asi máte na mysli búranie Istropolisu a výstavbu komplexu bytov, kancelárií a možno kongresového centra. Lebo to rozhodne nie je a ani nebude žiadna rekonštrukcia, ale natvrdo zbúranie a postavenie niečoho iného.
S pozdravom.
03. február 2021

Michal

Dobry den,
bohuzial je to sukromny pozemok vlastneny sukromnou spolocnostou. Odbory tuto budovu neochranili a navyse ju nechali schatrat do stavu v akom ho mame moznost vidiet a potom predali (vtedy som nejake vyraznejsie protesty nezaznamenal, napriek tomu, ze to bol jasny zaciatok konca Instropolisu ako ho sme ho poznali). Bez ohladu na to, co si o tom myslim, mali by sme respektovat institut sukromneho vlastnictva. Predsalen, casy spred roku 89 su uz za nami (nastastie).
05. február 2021

Josef Pelko

Bohužiaľ, ta celá cesta je v hrozném stavu. :) Dúfam, že kedy bude rekonštrukcia (lebo od 1989. sa skóre nič neurobilo), že sa bude celoplošne robiť + vyrazne znížiť premávku autov všade, dokonca aj parkovanie na chodníku. Potom môžeme kľudne povedať čo sme prišli v 21. storočí.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania