Zuzany Chalupovej-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Michal Mikulasik 06. februára 2021

Na uvedenom mieste sa už dlhšiu dobu nachádza obývaná maringotka a v jej okolí veľké kopy prevažne dreveného ale aj iného odpadu ktorý obyvatelia pravdepodobne zvážajú z okolia a spaľujú. Na mieste sa tiež voľne pohybujú 2 psy, chované obyvateľmi maringotky vo veľmi pochybných podmienkach, častokrát prenasledujúce okoloidúcich. Vedľa maringotky sa tiež objavujú autá s demontovanými poznávacími značkami. Chcel by som poprosiť o preverenie prípadu nakoľko táto "osada" výrazne znečisťuje lokalitu, ktorú čoraz viac ľudí z okolia využíva na prechádzky do prírody a dané miesto nepôsobí ani bezpečne pre okoloidúcich. Ďakujem.

06. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
08. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Sekcia sociálnych vecí
Kedy? 2 mesiace

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
26. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dovoľte nám informovať Vás, že Sekcia sociálnych vecí v spolupráci s OZ Stopa na Váš podnet vykonali dňa 24.02.2021 obhliadku danej lokality- ul. Zuzany Chalupovej a jej okolia. Počas šetrenia bol na mieste zastihnutý seniorský pár a dva psy, jeden je pustený a druhý je púšťaný len v noci. Ide o ľudí bez domova, ktorí nevykazujú žiadne prejavy agresivity rovnako tak ani ich psy. Na mieste bolo dohodnuté, že si urobia plôtik, aby psíkovia nemohli vybiehať na ulicu. Miesto bude v pravidelných intervaloch navštevované a kontrolované.
Daní ľudia rozhodne nepredstavujú žiadne riziko a preto Vás prosíme o zhovievavosť a porozumenie voči situácii v akej sa vyskytli.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.