Pod lipami-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

Vyriešený
meno
Jozef Hraško 10. februára 2021

Vážený pán starosta,
Od 4.2. Je otvorená prevádzka Prešík v Parku pod lipami. 6.2 a 5.2 sme tam videli aj políciu, ktorá pravdepodobne kontrolovala nariadenia vlády. Videli sme tam aj Vás ako komunikujete s políciou aj hosťami prevádzky. Môžete prosím ozrejmiť okolnosti? Je všetko v súlade so zákonom a nariadeniami vlády?

10. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
prevádzka Prešík bola kontrolovaná opakovane aj políciou, ktorá skonštatovala, že spĺňa všetky nariadenia v zmysle platných pandemických opatrení. V priestoroch kultúrneho domu, kde je aj prevádzka Prešík sú zriadené odberné miesta, ktoré pre našich občanov ako mestská časť prevádzkujeme, a teda ste ma tam mohli vidieť. Môžem rovnako potvrdiť, že pri jednej z kontrol prevádzky políciou som bol rovnako prítomný ako som bol rovnako prítomný aj pri iných kontrolách iných prevádzok vo Vajnoroch dodržiavania pandemických opatrení. Ako starosta komunikujem s mnohými obyvateľmi našej časti, vyplýva to z povahy mojej pozície a inak tomu nebolo ani s hosťami prevádzky.
Vážený pán Hraško, ďakujem za podnet a záujem o dodržiavanie pandemickych opatrení.

S pozdravom

Michal Vlček
starosta
11. február 2021

Šany Šany

Máte pravdu, pán Prachar. Ja keď som včera dal podnet na sociálnu sieť, div, že ma neukameňovali tí, čo tam veselo chodia, samá ,"mladá dáma." A ešte aj napíšu, že ja už som coronu mala, a doma je mi nadlho. Z hodnoverných zdrojov viem,že sedeli aj vnútri. Načo sa testujeme,načo je zákaz vychádzania, keď tam bolo veľa ľudí v hlúčikoch. Výhovorky, faloš.
12. február 2021

Odpoveď samosprávy

Páni, odpovede na Vaše tvrdenie nájdete v mojej úvodnej reakcií, je zbytočné ich opakovať. V kultúrnom dome je odberné miesto a z toho dôvodu je prirodzené, že ste ma tam mohli vidieť (iste to však nebolo s pivom vonku pred Prešíkom) a uvidíte ma tam aj tento víkend, pretože opäť pre ľudí možnosť otestovať poskytneme. Ako som napísal, prevádzka bola opakovane kontrolované aj políciou a skonštatovala dodržiavanie pandemických opatrení. Ak viete o porušovaní, nech sa páči treba to oznámiť na políciu, aby situáciu opätovne skontrolovali. Aspoň sa budete mať možnosť aj osobne predstaviť a vystúpiť z tieňa falošného profilu, pod ktorým ste v príspevku na sociálnej sieti aj vystupovali. Čo tiež naznačuje hodnovernosť Vašich tvrdení.

Michal Vlček
starosta
MČ Bratislava Vajnory

Diskusia

Diskusia k tomuto podnetu bola uzatvorená.