Záhradnícka-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený
meno
Peter Oravec 12. februára 2021

Podľa novej vyhlášky 30/2020 Z. z. sa značky zákaz zastavenia (č. 270) a zákaz státia (č. 271) vzťahujú aj na priľahlý chodník:
https://www.epi.sk/disk/zz/file/2020/2020c000z0030p003.pdf
Autá parkujú na Záhradníckej ulici (medzi Miletičovou a Svätoplukovou) v rozpore s vyhláškou.
Prosím o riešenie.

11. február 2021

Peter Oravec

Ešte jedno foto.
12. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
12. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
13. február 2021

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP sú o tomto probléme vyrozumení a inštruovaní, aby počas výkonu služby riešili túto situáciu a zabezpečili zákonný stav.

Bc. Marcela Ťarcha
19. február 2021

Greta Učníková

Vážený pán Oravec, je veľmi chválihodné, že roky sa staráte o našu Bratislavu - ale toto upozornenie na nezákonnosť je teda mierotvorné. Komu sme pomohli ?
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Chodcom?
S pozdravom.
19. február 2021

Greta Učníková

Pán Oravec, ak niekto nedodrží 1,5 metrovú vzdialenosť, ktorá je určená pre chodcov, tak to chápem , ale tam sú mimoriadne široké chodníky a vzhľadom k beznádejnej situácii s parkovaním v BA ....ja si veľmi cením ľudí, ktorí sa starajú o naše mesto a efektívne a konštruktívne pripomienkujú to, čo naozaj ohrozuje životy, majetok, prostredie, zvieratká detičky a pod.... ale komu toto pomohlo? Ja som tam aj chodec, chodím si hore dolu a sem tam sa pozastavím nad zlým parkovaním, ktoré je náhodné, upozorníme sa navzájom....kde budeme teraz parkovať? Neverím, že ste to robili v dobrej viere pomôcť spoločnej veci.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
beznádejná situácia s parkovaním sa nedá riešiť systémovo tak, že sa bude parkovať na chodníku v rozpore so zákonom. Je potrebné preveriť zmysluplnosť dopravného značenia. Značka zákaz zastavenia podľa novej vyhlášky zakazuje aj státie na priľahlom chodníku.
S pozdravom.
19. február 2021

Greta Učníková

Ďakujem za odpoveď. Budem sa snažiť zasielať Vam fotografie z podobných dopravných situácii a teším sa na Vaše promptné riešenia a hlásenia. Veľmi ste pomohli svojim Bratislavčanom Ružinovčanom. Gratulujem.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Učníková,
ja som tam tú značku neosadil a ani som nenapísal tú vyhlášku. Plačete na zlom hrobe.
Tie fotografie mi nemusíte zasielať, pokojne ich tu môžete zverejňovať ako samostatné podnety na OPS. Ak teda chcete.
S pozdravom.
19. február 2021

Greta Učníková

Vážený pán Oravec ja nechcem škodiť svojim spoluobčanom TAK, AKO STE TO UROBILI VY. Vieme všetci veľmi dobre , ako je to s parkovaním v BA ALE TAK ISTO CHÁPEM ze polícia konkrétne UDANIA musí riešiť. Azda by ste vedeli navrhnúť riešenie? TO BY SOM OD VÁS OCENILA . My sme tu z tejto situácie zúfalí. Tak čakám na konštruktívne riešenia a PROSÍM NESKRÝVAJTE SA ZA ZÁKONNOSŤ.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Učníková,
nehnevajte sa, ja osobne neviem, ako je to s parkovaním v Bratislave a na Záhradníckej ulici, a ani ma to, prepáčte, nezaujíma. Čo viem, je to, aké je to chodiť po chodníkoch, na ktorých stoja autá. Okrem toho viem, že na chodníkoch nikde v civilizovanom svete autá nestoja.
Polícia by mala konať sama, bez podnetu, ak chcete, bez udania, ak sa Vám to slovo viac páči. Ak polícia sama nekoná, nuž, ak chcem chodiť po chodníku a veriť, že žijem v civilizovanom meste, tak môžem z toho urobiť podnet. Nemusím, môžem. A polícia to môže riešiť. Na desiatkach miest v Bratislave to polícia aj tak nerieši a toleruje protizákonný stav. Prečo to rieši práve na Záhradníckej ulici, je mi, úprimne, záhadou.
Prepáčte, ale je mi úplne, lautr jedno, kde budete parkovať. Na chodníku nie. To je celé. Ja žiadne konštruktívne riešenia nepoznám a ani poznať nechcem, pretože ma nezaujímajú. Vy chcete stáť s autom na chodníku a ja to mám riešiť? Nechápem túto logiku.
S pozdravom.
19. február 2021

Greta Učníková

To je jeden z MÁLA širokých chodníkov , ktoré znesú aj chodcov aj parkovanie. To ste si nevšimli? Asi nie ste z Bratislavy. Ak Vás to nezaujíma TAK SA NEANGAŽUJTE A NEUDÁVAJTE. A áno chceme parkovať na chodníkoch, ktoré sú široké, ako tento náš. Bezpečne. Bez obmedzovania chodcov. To sa doteraz tak dialo. Kým SA NEOBJAVIL pán ORAVEC Peter.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Učníková,
v pohode, Vy máte svoj názor, ja si nechám svoj. Dobre? A niekto to už nejako porieši.
Už nemám k tomu čo viac povedať. Všetko už bolo povedané. Už by sme iba po sebe hádzali článkami svojej viery. A to, ako iste uznáte, nemá zmysel.
Všetko dobré, hlavne veľa zdravia.
S pozdravom.
19. február 2021

Greta Učníková

ANO presne to. Zdravie, pohodu, šťastie život si tu želáme so susedmi. Prežite v zdraví , nebojte sa, všetko dobre dopadne, pomôžeme si.....a ZRAZU ste prišli Vy. Nechápem. Naozaj Vás NECHÁPEM . Ake azda Vam to pomôže lepšie spať. Zdravím.
03. marec 2021

Marian Marek

Vazeny p Oravec, neda mi nereagovat, no cele mi to pripada ako zinscenovana akcia s cielom nahnat ludi do platenych ulic a popravde ma aktivity na tomo mieste nemilo prekvapili. Tusim za koho kopete. Ja som mal zaujem nakolko mam byt vo zvysenom prizemi a pri zahrievani motora to mam vsetko zo vzdialenosti 3m priamo v kuchyni o osadenie znacky so zakazom parkovania. Pritom pozemok do 90 cm odo domu patri nam. Toto mozne nebolo v ziadnom pripade. A tu zrazu pride k zruseniu 50/60 parkovacich miest a udeje sa to okamzite a bez problemov. A policia ihned vybera pokuty a kona. Nieco mi tu smrdi. Mate pravdu v civilizovanom svete sa na chodniku nestoji. Ale vsade vo svete su domaci uprednostnovani. Iba v BA nie. Pozrite si Brno / domaci platia za parkovaciu kartu 7x menej ako my. A pochopim ak predmetni pani na meste postavia parkovacie domy aspon 1x v meste a 1x v Petrzalke tak to budem kvitovat. Ale tu nepribudlo nic a aj vdaka Vam iba berieme a nutime ludi platit. Inak hanba aj prevadzkovatelom tejto stranky. Moje podnety isli do stratena. Vratane podnetu na riadne osvetlenie a oznacenie priechodov pri Hirosime . Od Februara minuleho roku s tym nikto nice nerobi ..... A medzitym sa tam stala smrtelna nehoda. Skuste tadial prejst vo vecernych hodinach . Takze gratulujem, ze prave Vasim podnetom sa tak aktivne venuju . Pre mna je to iba jedno velke ..... Radsej to ani nenapisem, dotyci hanbite sa . Podklady mam k dispozicii
03. marec 2021

Marian Marek

Vazeny pan Oravec, je obdivuhodne sledovat Vase aktivity . Ale ak tak obhajujete zakon a nikto Vas za to neplati tak ho potom sam neporusujte!!! Je tvrdy lockdown a ked sa pozeram na Vase aktivity a ako veselo chodite denne po celom meste tak mam pocit, opravte ma ak sa mylim ze tym kto porusuje zakony v poslednych mesiacoch ste VY...A dokazy ste predlozil prostrednictvom tejto stranky vy sam. Bolo by to asi tiez treba riesit, pan spravodlivy, alebo nezavisly?
03. marec 2021

Greta Učníková

Vážený pán Marek, som rada, že si ešte niekto všimol tieto " úžasne pomáhajúce" aktivity. Od toho času sme aj so susedmi dosť zúfalí, mám chorého manžela, starám sa aj o 86 ročnú mamičku a niekedy treba bližšie parkovať - ale parkovať nie je kde, a naozaj uvažujem, komu pán Oravec týmto pomohol. To je taká škoda, že nemám čas študovať dopravné vyhlášky, ale nedalo by sa pridať značenie / samozrejme po odobrení dopravným inžiniermi /, ktoré umožňuje parkovanie na chodníku. Pokúsim sa o nemožné........ ???
03. marec 2021

Marian Marek

Dobry den p Ucnikova,

ono je to problem. Zakon je naozaj taky. Neverim, ze by tie znacky odstranili.Mozno prekvalifikovat chodnik a oznacit tam parkovisko ? No myslim si, ze ak by si mestska policia takto plnila povinnosti vsade a nie diskriminacne iba niekde tak nam v Bratislave zmizne 300-500 miest na parkovanie bez nahrady. A potom nech nam kompetentni vysvetlia ako to budu riesit. Oni nech predostru riesenie -na to sme ich volili. Fakt je , ze mestskej policii ide biznis a stale ich vidim s papucami. Asi ani nic ine nerobia.
24. marec 2021

Marian Marek

Ozaj by sa nedal problem riesit zmenou znacenia na plnu ciaru na okraji vozovky?
24. marec 2021

Greta Učníková

Obrátila som sa na starostu Ružinova a bolo mi odpovedané , /čo si cením / - vvberám z odpovedí : Nie vsetky ruzinovske cesty su zial v nasej sprave. O tieto “hlavne” cesty sa stara magistrat, aj ked su v Ruzinove. Takze zial ano, spravnym adresatom je pan primator 🙁. Takže budem pokračovať, bohužiaľ som teraz tak zavalen á prácou, že to musím odložiť až na apríl, uvidíme.....som nešťastná.
24. marec 2021

Marian Marek

Skusil som dat tento podnet na dopravnu komisiu magistratu.
30. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
01. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
MsP si svoje povinnosti plní v rámci svojich personálnych a technických možností.
Vodiči sú nedisciplinovaní a obmedzené personálne kapacity MsP neumožňujú okamžité riešenie všetkých priestupkov tak, aby občania boli spokojní. Táto lokalita je monitorovaná hliadkami počas výkonu ich hliadkovej služby, čo vyplýva aj zo samotných komentárov občanov, ktorí na tejto ulici bývajú.

Bc. Marcela Ťarcha
01. jún 2021

Greta Učníková

Vážená samospráva, riešenie priestupkov občanov je z Vašej strany chvályhodná aktivita, ale občania, ktorých sa to samozrejme bytostne dotýka, by očakávali nielen represálie, ale aj riešenia situácií. Neexistuje riešenie, ktoré by predsa len umožnilo parkovanie na predmetných , mimoriadne širokých, chodníkoch? / dopravné značenie a pod. / Ja verím, že kde je snaha, tak tam sa nájde aj cesta.......
01. jún 2021

Odpoveď samosprávy

MsP musí reagovať na podnety občanov týkajúce sa problémových situácií (ako je napríklad táto), ktoré musí preverovať a v prípade porušenia zákona aj následne riešiť. Naše povinnosti sú taxatívne vymedzené v zákone č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii v znení neskorších zákonov.
Parkovacia politika je jedným z najpálčivejších problémov nášho mesta. MsP nemá oprávnenie komukoľvek poskytovať výnimky zo zákona. Z predchádzajúcich komentárov vyplýva, že určitá časť chodníka je vo vlastníctve vlastníkov bytov. Zrejme by bolo vhodné požiadať zákonným postupom správcu komunikácie o zmenu dopravného značenia a umožniť tým parkovanie vozidiel na chodníku šikmo, prípadne kolmo. Avšak takéto rozhodnutie je výhradne v jeho kompetencii.

Bc. Marcela Ťarcha
01. jún 2021

Greta Učníková

Vážená pani Marcela Ťarcha, veľmi ďakujme za usmernenie a odpoveď. Požiadame magistrát.
Srdečne zdravíme a želáme veľa úspechov v práci.
02. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
16. jún 2021

Greta Učníková

Chcem len podotknúť, že ma veľmi mrzí riešenie problémov, ktoré absolútne nie sú prioritné,
neobťažujú obyvateľov mesta a ani jeho návštevníkov, sú len podnetom jednotlivca - ÁNO uznávam že oprávneným podnetom - ale predsa len podnetom , ktorý sa mne ako človeku bývajúcom v BA zdá nepríjemným. Môžeme chodiť po meste a dennodenne vyzývať na dodržiavanie hygieny, hluku , odpadov, psy a ich exkrementy , bezpečnosti, jazdy cyklistov a kolobežiek, úpravy ihrísk a ich bezpečnosti, stromy, padajúce omietky - všetko čo naozaj môže ohrozovať našich obyvateľov.....mesto je kolos a vyžaduje aj čiastočnú toleranciu a prispôsobovanie sa momentálnym požiadavkám a situáciám. Tak len toľko k tomuto problému......som sa rozpísala zase zbytočne.
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň p. Učníková.

Tento portál existuje za jediným účelom: umožniť jednotlivcom podať podnety a transparentne sledovať priebeh ich riešenia. P. Oravec poukazuje na dlhodobo problematický jav nielen v Bratislave, ale aj po celom Slovensku, a má pravdu v tom, že tieto autá by tam nemali čo robiť, lebo je to chodník, ale aj je tam explicitný zákaz. Je mi veľmi smutno vidieť tu dlhodobo pokračujúcu demotiváciu z Vašej strany a zo strany p. Mareka. Môžeme sa s p. Oravcom nezhodnúť v určitých detailoch čo sa týka štýlu komunikácie, závažnosti problémov a toho, kto je za ne zodpovedný, ale musím podotknúť, že o podstate jeho podnetov takmer nikdy nemám žiadne pochybnosti, tento prípad nie je výnimkou.

S pozdravom

Andrej Shadura
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
16. jún 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pán Shadura,
ďakujem za Vaše vyjadrenie.
Doplním link na blog, ktorý som napísal pred viac ako ôsmimi rokmi:
https://pedrooravec.blog.sme.sk/c/329686/Parkovanie-na-chodnikoch.html
"V pešej doprave by sa mohlo iba napodobniť to, čo funguje v civilizovanom svete. Nie je to žiadna veda, je to úplne elementárne. Základnou myšlienkou tohto riešenia je, že by sa mala optimalizovať šírka chodníkov v celom meste. Chodníky by mali zodpovedať príslušnej štátnej norme (STN 73 6110). Nie je únosné, aby chodníky v oblastiach, kde nie je pohyb chodcov, mali sedem a viac metrov, a v oblastiach, kde je vysoký pohyb chodcov, mali jeden meter (prípadne aby na tom jednom metri ešte parkovali autá). Tam, kde je to potrebné, treba ponechať šírku chodníka hoci aj sedem metrov, prípadne ho aj rozšíriť, Ale tam, kde je to únosné, zvážiť zúženie chodníka a vytvorenie zelených plôch, prípadne parkovacích miest, ale vždy tak, aby to zároveň nebolo na ujmu bezpečného a pohodlného pohybu chodcov po chodníkoch. Každý chodník by mal byť jasne výškovo alebo aj farebne odlíšený od cesty, resp. od cyklochodníka."
Ani po tých rokoch nemusím meniť na tomto vyjadrení ani čiarku. Žiaľ, nie je mojou vinou, že mesto nekoná, resp. koná pomaly.
S pozdravom.
16. jún 2021

Marian Marek

Uz som nechcel no neda mi nereagovat.
Uz takmer 2 roky sa snazim upozornit na priechody pre chodcov na Tomasikovej ulici. Prvy podnet isiel na Vasu stranku, kde ste ma jednoducho odignorovali /dokazy mam /
Bolo to este pred nestastim , ktore sa tu stalo. Odvtedy isli moje podnety starostovi, od neho na mesto, dopravnu komisiu, poslancovi Ruzinova , starostovi ....
Iba odpoved a samozrejme ani naprava ziadna . Samozrejme u Vas ani podnet nenajdete, lebo nebol prijaty / resp bol vymazany/
Takze tu asi cakame na dalsie nestastie, kolizie su tu na dennom poriadku. Takze opakujem ze podnety sa riesia selektivne , co sa komu chce..... T

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania