Mlynská-strom-invazívna rastlina

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Uzavretý

Žiadam o odstránenie náletovej dreviny vyrastajúcej zo škár v chodníku na konci Mlynskej a Istrijskej ulice pri podjazde železničnej trate z pozemku Magistrátu. (Ospravedlňujem sa, že som neposlal podnety naraz ale stránka mi vyhadzovala nejakú chybu tak som pridal z mobilu.)

11. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Devínska Nová Ves
11. február 2021

jajboli

To nevyzerá na invázny strom. Stačilo by možno mu tam vytvorťi priestor, každý strom poteší. Viem kde to je. Vadí tam? Lebo priestoru pre chodcov je tam dosť.
27. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
27. február 2021

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný priamo na Denovu, ktorá tieto činnosti vykonáva.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
02. marec 2021

🌳

Takže to bez pardónu vypília? Strom, ktorý - z nejakého záhadného dôvodu - vadil jedinému človeku?
02. marec 2021

jajboli

Tiež nechápem. Ten strom tam nikomu nevadí, chodník je tam široký. Nerúbte zbytočne strom, opačne, urobte mu priestor na rast. Ďakujem.
02. marec 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Devínska Nová Ves
02. marec 2021

Silvia Vilhanová

Podnet je opätovne preposlaný na samosprávu, keďže len miestny úrad môže "úkolovať" Denovu.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
02. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Pekný deň
Predmetná drevina nepatrí k inváznym nepôvodným druhom. Drevina je z náletu a podlieha výrubovému povoleniu podľa § 47 ods. 5 zákona NR SR č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov.
Podľa púčikov na konároch a ďalších znakov ide o topoľ čierny (Populus nigra), ktorý patrí medzi vzácne druhy a prípadný výrub, ak by boli preň zákonom vymedzené dôvody, by mal byť odsúhlasený so ŠOP SR. Z našej strany však dôvody na výrub nevidíme, bude potrebné vykonať postupne opatrenia k jeho zachovaniu a tvarovaniu.
Ing. Katarína Macáková
vedúca oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia
Miestny úrad MČ Bratislava - Devínska Nová Ves

Ing. Helena Jankovičová Kováčová
Vedúca oddelenia IT, MČ Ba-DNV
02. marec 2021

Adrián Jankovič

Dobrý deň,

samozrejme nejde o inváznu drevinu, ale ide o najbližšiu kategóriu k náletovej drevine z výberu tu na stránke.
Strom vyrastá zo škáry v chodníku a tým pádom ho poškodzuje, už teraz je tam viacero dier. Vzhľadom na doterajšie skúsenosti a to, že si ho doteraz samospráva nevšímala, nevidím reálne opatrenia k jeho zachovaniu, zväčša ide len o alibizmus so sľubmi v neurčenom čase v budúcnosti.
Radšej budem chodiť po chodníku bez vĺn a dier, kde sa nebudem potkýnať, ako sa tešiť z pahýlu na mieste kde je polovicu dňa aj tak tieň od valu.
Tá ulica potrebuje stromy, pohyb v lete je na nej nepríjemný, ale toto nič nerieši.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania