Žltá - znečisťovanie pôdy

Zodpovednosť za riešenie: Národná diaľničná spoločnosť

Neriešený

Moj podnet je na NDS a konzorcium D4R7
Jedina pristupova cesta do Jarovskeho lesa pri novom dialnicnom moste D4 bola zasypana a tym bol znemozneny pristup ludom do prirody ale aj na ich pozemky! Mal som v plane ist vysadit stromy na pozemok ktory mne ako aj inym majitelom zdevastovali tazbou bez nasho suhlasu Lesy SR pred tromi rokmi! Bohuzial sa tam neda dostat... Nedalo by sa stym nieco urobit? Alebo to treba riesit zas Trestnym oznamenim? A to nespominam vznikajuce divoke skladky... NDS ma v prenajme dost pozemkov na uskladnenie odpadu nemusi ich uskladnivat na lesnej ceste a tak branit k pristupu na pozemky na ktore nema najomnu zmluvu...
Dakujem za pomoc

20. február 2021

Goran

Inak trosku od veci vam to oznacuje... Žlta ulica je v Petrzalke a toto je kilometer od nej v Jarovciach...
23. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
23. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na Vašu žiadosť preposielame podnet na NDS.

S pozdravom
Kto? Národná diaľničná spoločnosť

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Národná diaľničná spoločnosť
24. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás informovať, že NDS nie je stavebníkom bratislavského obchvatu D4/R7. Stavba sa realizuje prostredníctvom PPP-projektu. Projekčné práce, kompletnú realizáciu, financovanie ako aj prevádzku a údržbu projektu zabezpečuje koncesionár - konzorcium Zero Bypass Limited. Zhotoviteľom projektu a hlavným dodávateľom koncesionára je spoločnosť D4R7 Construction s.r.o. Podnet Vám preto odporúčame smerovať na uvedené spoločnosti.

S úctou

MEDIA TÍM NDS
24. február 2021

Goran

Pekne sa to tu prehadzuje z jedneho na druheho... hadam NDS zastresuje tuto stavbu? Hadam by ste mohli vyzvat stavebnika aby uvolnil cestu do lesa kedze okrem ineho sluzi aj PD Dunaj na obhospodarovanie pola ktore je medzi hradzou a lesom...
24. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ako uvádzame v odpovedi vyššie, NDS uvedenú stavbu nezastrešuje, nie je jej stavebníkom. Stavebníkom úsekov D4/R7 je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR.

S úctou

MEDIA TÍM NDS
24. február 2021

Goran

Ja som myslel ze som podpisoval zmluvy s NDS kedze NDS tam bola uvadzana! NDS zvolala pred casom obyvatelov dotknutych mestskych casti a prezentovala projekt...
24. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
24. máj 2021

Goran

Toto nieje problem samospravy ale Narodnej dialnicnej spolocnosti a konzorcia D4R7 ktore stavaju obchvat Bratislavy. Problem nadalej pretrvava stym ze cestu do lesa uvolnili ale znecistili lesny pozemok stavebnym odpadom... ktory bez poskodenia stromov asi nikto neodprace...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.