Pankúchova - problémové parkovanie


Uzavretý
meno
Mária 26. februára 2021

Každý deň parkuje tento bezohľadný človek na chodníku, hoci má v okolí voľné parkovacie miesta.

26. február 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Petržalka
27. február 2021

GDPR

V skratke. Volať metskú políciu 159

KOntrolóri plateného parkovania ( modré čiary) nemajú v kompetencii nahlasovanie vozidiel na chodníkoch. Zatiaľ to vie riešiť len metská polícia.

Kľudne volajte 159, na to ich máme. Papuču mu radi dajú.
01. marec 2021

Renáta

Neviem ale nemám pocit, že by niekomu zavadzal. Chodník je široký a dodržiava 1,5m odstup! Parkujú tu iný exoti ešte horšie, na trávniku atď.. Bývam v okolí Pankúchovej a nikdy som s ním nemala problém. Pani Mária si pravdepodobne nevšimla, že tu nie je kde zaparkovať. Je tu škôlka do ktorej chodia rodičia pre svoje deti a parkujú tu svoje autá, či už cez týždeň alebo aj cez víkend (keď si robia svoje seanse)! A vždy v čase kedy chodia domáci domov z práce. Btw aj počas pandémie! Parkujú tu dodávky, ktoré zaberajú dve parkovacie miesta! Vrchol je, že ste si dovolili zverejniť fotografiu auta aj s ŠPZ vozidla! A tu vidím ešte väčší prešľap ako to, že stojí na chodníku a pri tom nikomu nezavadzia. Mimochodom, mestský policajti tu už boli a papuču nedostal. Nie je dôvod... fotka trošičku skresľuje. Pani Mária je len zaujatá a nemá čo robiť.
11. marec 2021

Maja

pani Renáta, parkujte prosím inde!
15. marec 2021

Nataly

Pani Maaaaja ja na fotke vidím dostatok miesta na bezproblémové prejdenie kľudne aj s kočíkom.. keby zavoláte hliadku, tak vás veľmi sklame, nakoľko potrebnú metráž pán "bezohľadný" dodržiaval a dodržiava.. Neporušuje žiaden zákon, preto do budúcna skôr, ako pridáte akúkoľvek sťažnosť (čo pozerám na sťažnostiach ste aktívna) overte si, či naozaj majiteľ vozidla niečo porušil.. a nie, len tak z brucha tu trieskať dve na tri... Keď budete raz parkovať v Petržalke svoje auto, aby ste potom nebola vďačná aj za flek na chodníku, len aby ste nemusela parkovat 2km od baraku..
S úctou a pokojom vám prajem pekný deň...
Negativita nikam nevedie 😝😊
16. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Po nadobudnutí účinnosti zákona č. 8/2009 o cestnej premávke je odstavovanie vozidiel na chodníkoch explicitne dovolené iba a výhradne na chodníkoch pri komunikácii bez možnosti pojazďovania.
Kompetencia kontroly dodržiavania ustanovení zákona o cestnej premávke je výhradne v rukách poriadkových zložiek (mestská polícia, Policajný zbor SR).

Ing. Dávid Pavlík, Referát komunikácie s verejnosťou MÚ Bratislava-Petržalka
16. marec 2021

Maja

Milá Naaaataly (viac a, viac slušnosti?). Parkujete v súlade s predpismi a nikto vás nebude nahlasovať. Aj vam prajem okolo seba slušných a ohladuplnych ľudí.
17. marec 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
19. marec 2021

Odpoveď samosprávy

V prípade, že máte podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžete kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov.

Bc. Marcela Ťarcha

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.