Učiteľská-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
MartinM 25. februára 2021

Už roky tu máme problém so zaplavením chodníka počas a po daždi.
Lˇudia muia obchádzať hlboké mláky na chodníku po ceste - niekedy doslova stredom cesty. Na druhej strane cesty nie je riadny chodník (od Učiteľskej 12 po Nákovnú ulicu), resp. je neudržiavaný a blokovaný autami z dôvodu zneprístupnenia parkoviska súkromným vlastníkom.
Cesta je veľmi frekventovaná hlavne v špičke.
Chodník je tiež veľmi frekventovaný (prístup k: zdravotné stredisko, škôlka a dve ZŠ, obchody, kostoly atď.)
Už niekoľko rokov (min. od 2017) podávame podnety, či už na m.č. alebo na mesto, ale stále sa nič nedeje - zdá sa, že to vždy ide do stratena.
Preto zadávam podnet sem, kde je možné sledovať stav (ne-)riešenia.

19. marec 2021

MartinM

Dobry den, chel by som sa opytat, preco je podnet nerieseny?
Komu bol prosim postupeny na riesenie?

Dakujem
19. marec 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Martin
podnet sa automaticky prehodí do statusu neriešený, ak do dvoch týždňov od zadania podnetu zodpovedný subjekt (v tomto prípade MČ Podunajské Biskupice) nereaguje.

Dnes im bolo poslané upozornenie na neriešený podnet.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
22. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za neskorú odpoveď, ale podnet sme dostali až teraz.
Učiteľská ulica je v správe hl. m. SR Bratislavy, kde je plne v kompetencii magistrátu riešiť chodník, na ktorom stojí voda. Podnet bude magistrátu postúpený na riešenie, aj s fotodokumentáciou.

S pozdravom

ref. dopravy a MK
22. marec 2021

MartinM

Na stránke m.č. Pounajské Biskupice som našiel verejnú ohlášku, ktorou sa oznamuje, ze Slovak Telekom bude pod predmetným chodníkom v blízkej dobe ukladať optický kábal.
Preto žiadam, aby mestská časť PB v súčinnosti so Slovak Telekom zabezpečili, aby sa v rámci tejto rozkopávky tento chodník opravil t.j. vyspádoval a položil sa kvalitný povrch.
22. marec 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
23. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania