Knižkova cesta-strom-suchý

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Stanislav 27. februára 2021

Na cestu, nad záhradkárskou osadou Knižková dolina, padajú život ohrozujúce suché stromy a konáre, v úseku 50 m po ceste hore a 25 m po ceste dole, od parcely č. 2402/4 (GPS 48°13´02,66´´N 17°08´28,80´´E).

02. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Uvedené stromy sú na súkromných parcelách a my preto nemôžeme svojvoľne do nich zasahovať najmä ak ide navyše o komunikáciu, ktorá nie je v našej správe.

Vyzveme majiteľov pozemkov k ošetreniu zelene a pravdepodobného správcu komunikácie o úpravu jej okolia, aby nedošlo k ohrozeniu zdravia či majetku.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
23. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Po preverení majetkovo-právny vzťahov chceme uviesť, že sa jedná o stromy rastúce na parcelách vo vlastníctve viacerých fyzických osôb.

Z toho dôvodu sme pripravili písomné výzvy na všetkých relevantných majiteľov pozemkov s požiadavkou, aby zeleň na ich pozemku upravili tak, aby neohrozovala bezpečnosť či zdravie okoloidúcich.

Ako mestská časť nemôžeme svojvoľne zasahovať do zelene na súkromných pozemkoch a preto nemôžeme v tomto prípade stromy orezať či odstrániť úplne.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
23. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je:
23. marec 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania