Bazovského-nebezpečné ihrisko

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Vyriešený

Staré, nebezpečné ihrisko. Zvysky chatrajuceho ihriska, ktore sa tiahne zadnou stranou Bazovskeho ulice. V prechodnych valcoch spia a močia bezdomovci. Pre deti nepriatelne, hrozi riziko zranania skrz tvrdeho povrchu, trciacich klincov a celkoveho zleho stavu celeho uzemia. Valce najlepsie odviezt prec, zvysok uplne prerobit na moderne ihrisko, pripadne osadit lavicky a pod.

02. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
len neďaleko od uvedeného miesta sme tieto betónové skruže odstránili. Stretli sme sa ale aj s názormi za ich ponechanie. V susednej mestskej časti Lamač sú súčasťou aj modernizovaných ihrísk.
Posúdime Váš podnet a zvážime ich ponechanie/odstránenie. Obnovu ihriska neplánujeme. V tesnej blízkosti sa nachádza novovybudované ihrisko s lákavými agátovými prvkami.
S pozdravom
Kto? odd.životného prostredia
Kedy? leto 2021

Ing. Mária Smiešková
odd.životného prostredia
22. marec 2021

Matúš Lebeda

Nieco s tym spravit treba, ak nie ihrisko, tak minimalne to revitalizovat. Dat to prec, osadit aspon lavicky a pod. Skoda tohto priestoru, ktory je pekny, vela stromov, ale trpi tymto socialistickym pozostatkom, kde ako pisem, je velke riziko zranenia (trciace klinnce, hraneate plochy...) Ludia v dochodcovskom veku, ktori tu byvaju, zdielaju rovnaky nazor a nabadaju nas mladsich, aby sme to riesili, nakolko pre ich vek to uz nie je prioritou. Zvazte prosim lepsie vyuzitie tohto naozaj pekneho priestoru. Ďakujem
07. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Betónové skruže boli v uplynulých dňoch odstránené, rovnako ako trčiace staré kovové tyče a nefunkčné info tabule. Ďalší rozvoj miesta ovplyvnia koncepčné priority a strategické zámery na úrovni rozvoja.
S pozdravom.

Ing. Mária Smiešková
24. august 2021

Matúš Lebeda

Dakujem. Osadit aspon drevene dosky, aby to bolo vyuzitelne ako lavicka a nebolo nebezoecne pre deti a trosku namalovat peknou farbou by bolo upne super, na to netreba vela financií ani vela roboty. Snad sa s tm nude dat nieco spravit. Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania