Rozbitá cesta a električkové koľaje na Tomášikovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 03. augusta 2014

Chcel by som vedieť, a nielen ja, kedy konečne opravíte toto miesto na Tomášikovej ulici?
Je zaujímavé, že 50 metrov ďalej, kde je prejazd k budove TriGranit, nebol probém urobiť prejazd cez koľaje nadštandardne.

30. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

hlavné mesto si uvedomuje, že nie všetky cesty a chodníky sú v ideálnom stave. Oddelenie správy komunikácií magistrátu hl. mesta však vzhľadom na veľmi obmedzený rozpočet rekonštruuje prioritne tie úseky ciest a chodníkov, ktoré sú najviac poškodené.

Vzhľadom na výrazné šetriace opatrenia v rozpočte hlavného mesta z dôvodu vysokej zadĺženosti z minulých období boli nutné aj isté opatrenia na
úseku údržby zelene, údržby komunikácií a upratovaní. Vzhľadom na uvedené Vám nevieme sľúbiť, či tento úsek bude opravený v krátkom čase.

Hlavné mesto má v správe celkovo takmer 400 km ciest ktoré spolu tvoria 4 milióny m2. Na ich opravu môže využiť len tie financie, ktoré má pridelené v rozpočte schválenom poslancami mestského zastupiteľstva. Vzhľadom na obmedzený limit financií na túto činnosť sa robia opravy najviac poškodených prejazdných povrchov ciest. Váš podnet bol odstúpený na príslušné oddelenie, ktoré v rámci možností rozpočtu priebežne zabezpečuje potrebné opravy.

Na Tomášikovej ulici pred križovatkou s Vajnorskou sme v tomto roku opravili povrch komunikácie v rozsahu cca 700m2. Z finančných prostriedkov ktoré nám boli pridelené na opravy v roku 2014 nebolo možné opraviť povrch komunikácie vo väčšom rozsahu. Pri zostavovaní plánu opráv v roku 2015 zaradíme do plánu opráv ďalší úsek Tomášikovej ulice, v rozsahu ktorý bude závisieť od výšky finančných prostriedkov ktoré nám budú pridelené.

Ešte dodávam, že križovatku s cestami v napojení k projektu Lakeside Park si vybudoval investor TriGránit na vlastné náklady spolu s výstavbou polyfunkčného centra.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
30. september 2014

Martin J.

Pán Papajčík, boli ste na tento problém upozornený už podnetom z 2. júla 2011!
http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/997/rozbita-cesta-a-kolajnice-na-tomasikovej-ulici#rozhodnite
31. január 2016

Martin

Problém nikto nerieši ... :-(
21. august 2016

Anonymný užívateľ

Nerozumiem tejto polovičnej robote? Položili tu nový asfalt a prejazd cez koľajnice nechali rozbitý!
21. august 2016

Martin

I. Jurkovič:
Pravdepodobne prejazd cez kolajnice patri DPB a zvysok cesty mestu/mestskej casti. :-(
21. august 2016

Anonymný užívateľ

Áno, viem. A dokonca do vzdialenosti 3 metre. Keď som pred rokom komunikoval s DPB, tak mi nejaký ich "odborník" odpísal, že koľajnice sú v správnej výške a ich stav je teda vo vyhovujúcom stave!
21. august 2016

Martin

Dotycneho sice zrejme trapi len vyska kolajnic, ale ak je majitelom DPB aj toho kuska cesty k nim prinaleziacom, tak je aj zodpovedny za jeho stav a pripadne skody na majetku, zdravi a zivote, ku ktorym na nom dojde z dovodu jeho dezolatneho stavu.
Staci ak nejaky majitel cestneho vozidla dojde ku skode na nom a za vinnika oznaci majitela zniceneho useku cesty. Poistovna nasledne zacne od neho vymahat skodu ...
23. august 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Vzhľadom na to, že uvedený úsek električkovej trate je zahrnutý do plánu modernizácie Vajnorskej radiály, v súčasnosti odbor prevádzky a správy koľajových tratí a zastávok DPB rieši iba zabezpečenie spoľahlivej prevádzky električkovej dopravy na koľajových tratiach. Vzhľadom na existujúci stav koľají križujúcich Tomášikovu ulicu sme opravu tohto úseku boli nútení zahrnúť do plánu opráv na rok 2017 - konkrétny termín opravy však v súčasnosti ešte nie je možné zodpovedne určiť.

odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
23. august 2016

Anonymný užívateľ

Pripájam vyjadrenie DPB, a.s. z dnešného dňa.
23. január 2017

Nacbo Ynmynona

Trať bola v podobnom stave už pred vyše 5 rokmi!!! Žiadam preto aspoň o dočasnú opravu v nižšom štandarde, kým sa konečne trať zrekonštruuje, lebo ktovie ako dlho to ešte bude v takomto stave. Ďakujem.
23. január 2017

Anonymný užívateľ

Stále brutál pre automobily. Hlavne, že pre električky je to podľa vyjadrenia DPB, a.s. "bezpečne prejazdné"!
23. január 2017

Nacbo Ynmynona

Aj chodci maju smolu.
27. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, v zmysle nových skutočností si dovoľujeme informovať, že oprava asfaltového povrchu v križovaní električkovej trate s Tomášikovou ulicou (vjazd električiek do obratiska žst. Nové mesto) mala byť riešená kompletnou prestavbou (modernizáciou) električkovej trate v uvedenom useku s finančným prispením EU.
Nakoľko prišlo k časovému posunu termínu začiatku modernizácie, opravu uvedeneho povrchu sme boli nútení operatívne zaradiť do harmonogramu oprav s predpokladanou realizáciou v priebehu prvého polroka 2017.


odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
15. august 2019

Anonymný užívateľ

Ničenie podvozkov pokračuje aj v lete 2019!
A každý, kto to tu pozná, tak pred týmito dierami brzdí - čiže o plynulosti premávky sa tu v žiadnom prípade nedá hovoriť.
05. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
informujeme, že opravy uvedeného priecestia sú naplánované v roku 2020.
Kedy? 2020

odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť
05. február 2020

Anonymný užívateľ

Veľavážený odbor marketingu a komunikácie, tento podnet, ktorý sa dá vyriešiť za pol dňa, mesto nevyriešilo ani do dnešného dňa!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania