Kafendova-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený

Nova vysadba /uprava je v zlom stave. Ak to nechce MC nechat uplne zdevastovat, mala by to ohradit.

06. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Záhon plánujeme ohradiť prostredníctvom drevených kolov a natiahnutého lana do polovice apríla 2021.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
08. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Záhony sme upravili plastovým obrubníkom po krajoch a natiahnutým špagátom po obvode.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
09. apríl 2021

Lucia T.

Dobrý deň,
na jednej strane kvitujem, že sa mesto snaží upravovať a skrášľovať prostredie, ale na druhej strane by bolo fajn zobrať pri tom do úvahy aj ako je daný priestor využívaný obyvateľmi. Na tom ihrisku (napriek nedobrému stavu povrchu) z času na čas aspoň niekto si občas zahral bedminton, tenis alebo sa hral s loptou, decká behali hore-dolu. Teraz to bude čo? Skok cez hriadky?
Takáto hriadka patrí pred OC Račan (viď príslušný podnet). V tesnej blízkosti ihriska je to trochu zvláštne riešenie.
A keď už teda hriadku s kvetmi, tak prečo nie nejaké permakultúrne riešenie s trvalkami, priateľské k hmyzu a biodiverzite? Toto pole s kôrou je ako veľmi udržateľné z dlhodobého hľadiska? Že 3 krát za rok prídu pracovníci so sadenicami, ktorých životnosť bude 2-3 mesiace a budete ich musieť chodiť celé leto polievať, aby prežili?
Z môjho pohľadu to zatiaľ nevyzerá ako vydarené riešenie - ani pre obyvateľov/užívateľov ihriska, ani z hľadiska prevedenia "záhonu s kvetmi".
Ďakujem, že sa staráte, len to trošku lepšie premyslieť.
11. apríl 2021

Miloslav Jošt

Čachtická-Zeleň a životné prostredie-iné

tie koly na mieste, kde sa deti prehanaju na bicykloch, nie su najbezpecnejsie riesenie. Prosim, v zaujme ochrany zdravia odstranme tie koly. Radsej, nech to schytaju kvety, nez nejake dieta
21. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Chceme upozorniť na to, že koly sú drevené, okrúhle a je medzi nimi natiahnuté lano.
Hrozba zranenia nám preto príde nepravdepodobná.

Budeme miesto nepravidelne pozorovať prostredníctvom inšpektorov životného prostredia a nahradíme ho iným ak sa ukáže, že toto nie je pre dané miesto vhodné.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania