Zelenohorská-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

V riešení
meno
Peterr 09. apríla 2021

Na území bývalých viníc a záhrad nad zbúranou nemocnicou Rázsochy sa na viacerých miestach hromadí odpad, najmä plasty. Najexponovanejšie miesta označené v mape 1 a 2 sú pritom v bezprostrednom kontakte s CHKO Malé Karpaty.

Predpokladám, že do istej miery sú skládky dielom miestnych bezdomovcov, ktorí zrejme využívali alebo ešte stále využívajú pozostatky stavieb v záhradách, o ktoré ich majitelia neprejavujú dostatočnú starostlivosť.

Tento problém sa už snažil riešiť podnet z roku 2014 https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/8800/skladky-v-lese. Možno sa niečo odstránilo, ale katastrofálny stav danej lokality stále pretrváva. Zároveň s odstránením skládok by samospráva mohla vyvinúť tlak na majiteľov pozemkov, aby primeranými spôsobmi zabránili ďalšiemu vzniku nových skládok.

13. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, katastrálne územie pravidelne monitorujeme a skládky priebežne odstraňujeme.
Žiaľ, skládky vznikajú rýchlejšie, ako ich stíhame odpratávať a býva to skutočne tak, že zatiaľ čo odstránime jednu skládku, vzniknú ďalšie tri.
Kto? Komunálne služby Lamač
Kedy? Počas celého roka

Marína Gorgheto
Referát komunikácie
06. máj 2021

Hayduke

V rámci akcie ku Dňu Zeme bola dňa 16.4. a 17.4. skládka č3 a skládka č4 uprataná dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami :) Skládka č5 sa bude upratovať v rámci akcie Naše mesto, ktorú každý rok organizuje Pontis, a to dňa 11.6.2021. Skládky č1 a č2 sú na pozemkoch s parcelným číslom 2150 a 2212/1, mal by niekto z MÚ kontaktovať majiteľov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.