Ílová-cyklotrasa-poškodená

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
J. 12. apríla 2021

Dobrý deň, chcem požiadať o doasfaltovanie krátkeho úseku cyklotrasy medzi DNV a Devínskym jazerom. Ide o odbočku z cesty do Devínskeho jazera popri družstve na cyklochodník pri Morave, zhruba na úrovni železničnej stanice Devínske jazero. Na začiatku tejto odbočky úplne chýba asfalt a na tomto úseku je množstvo nerovností, ktoré robia tento úsek ťažšie prejazdným najmä pre cyklistov-začiatočníkov, prípadne viacstopé súpravy (napríklad bicykel + cyklovozík). Vopred ďakujem.

13. apríl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
13. apríl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
14. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

táto komunikácia nie je v správe mesta. Rovnako tak nie je ani v správe MČ Devínska Nová Ves.
Mesto ani MČ nemôže zo zákona investovať peniaze do majetku mimo jeho správy.
Bohužiaľ, momentálne nevieme ani zistiť komu táto komunikácia patrí.
Podnet navrhujeme preto uzavrieť.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
19. apríl 2021

Roman Salkovic

Podla katastra je tento usek vo vlastnictve viacerych sukromnych osob, pravdepodobne vysledok restitucii. Zaujimalo by ma vsak, ci pre vozidla zaparkovane za znackou vymedzujucou cestu pre cyklistov a chodcov plati zakaz vjazdu (vzhladom na to, ze sa nachadzaju na sukromnom pozemku). Pokial nie, uplne sa straca vyznam takehoto znacenia.
20. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

stavba na pozemku (v tomto prípade cesta) nemusí mať rovnakého vlastníka ako pozemok.
Vozidlá sa riadia pravidlami cestnej premávky. V takomto prípade by polícia pokutovať vozidlá asi mohla. Presné stanovisko k tejto situácii Vám určite poskytne Mestská polícia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. apríl 2022

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
([email protected])

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania