Alstrova-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení

Dobrý deň, rád by som poprosil o odstránenie starého lešenia pri Rímskokatolíckom kostole na Alstrovej. Lešenie je tam dobrých 20 rokov. Je veľmi nebezpečné, prehrdzavené a vo výške sú úplne prehnité dosky a hrozí nebezpečie deťom, ktoré sa v okolí pohybujú počas sv. omše. Ďakujem za riešenie

09. máj 2021

Martin Uváček

Potvrdzujem. Predmetné lešenie na dome vedľa kostola registrujem najmenej od roku 2001 🤦‍♂️
10. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Preveríme ho s kolegami na Stavebnom úrade a uvedieme ďalší postup.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
28. máj 2021

Martin Uváček

Zistil už Váš stavebný úrad, či má toto lešenie vôbec nejaké povolenie a kedy bude odstránené?
15. jún 2021

Martin

Pripájam s k výzve, sú k tomu nejaké nové informácie? Kedy bude lešenie odstránené?
15. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
16. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Približne pred dvoma týždňami nás kontaktovala pracovníčka Miestneho úradu v Rači s touto záležitosťou.
Vysvetlil som jej, že lešenie sa nenachádza pri kostole ale v blízkosti kostola - presnejšie na pozemku pred kostolom patriacemu Mestskej časti Bratislava - Rača. Je pri jednom z domov susediacich s týmto pozemkom.
Je tam podľa môjho odhadu najmenej dvadsať rokov.
Farnosť s týmto lešením nemá nič spoločné. Ono to vlastne už nie je ani lešenie, ale kovový odpad.
Stačilo by jednoducho, aby Mestská časť poslala nejakého svojho pracovníka, ktorý by tento odpad z jej pozemku odstránil a za hodinu by táto záležitosť, ktorá už vyše mesiaca zamestnáva úrady, bola vyriešená.
Zdenko Sitka, farár
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Rača
27. jún 2021

Martin

Lešenie naďalej ohrozuje okolie a deti a k tomu sa pred kostolom hromadí smetisko s konármi
27. jún 2021

Martin Uváček

Inak bolo podľa mňa zbytočne sa na toto lešenie dotazovať farára a kostol. Očividne ho tam postavil niekto zo susedných domov.
11. júl 2021

Martin

Lešenie ani konáre stále neboli odpratane. Len pripominam, že ide o odpad na pozemku mesta. Vlastník by mal odpad odstrániť... Vďaka
23. júl 2021

Martin

Dobrý deň, chcem urgovať odpratanie hromady konárov a aj lešenia z mestského pozemku pred RK kostolom. Stále sa nič nezmenilo. Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania