Plickova-trávnatá plocha-vyschnutá

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
EvaG 11. mája 2021

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala či je možné zabrániť parkovaniu áut na trávnatom páse medzi plotom dvora škôlky MŠ Barónka a parkoviska pred obytným domom Plickova 3 a 5. Niektorí majitelia áut nerešpektujú zákon a parkujú tam - často aj celým autom, čo sa podpísalo na stave trávnika, ktorý tam v súčasnosti z veľkej časti chýba. Napríklad, by tam mohli byť osadené balvany ako prekážka. Zároveň stromy rastúce na uvedenom páse majú niektoré konáre zoschnuté a poškodené a bolo by vhodné ich ošetriť.

12. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Orez stromov objednáme u nášho externého dodávateľa tohto druhu prác. Realizáciu orezu predpokladáme na prelome mesiacov máj a jún 2021.

Vhodnú úpravu tohto miesta najskôr prejednáme interne a následne by sme tu uviedli postup riešenia tohto podnetu.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
06. jún 2021

Gabriel

Bohuzial, je to tam parkovacie eldorado. 3-4 majitelia aut parkuju na zeleni a dalsich 3-4 tisic ludi sa musi pozerat na vyjazdeny travnik a nepekne spolocne priestranstvo. Poprosim o osadenie kamenov ako prirodnu zabranu alebo zlegalnenie parkovania vybudovanim parkovacich boxov.
Prikladam fotky z dotknuteho miesta a takisto zaber od bytovky na Novohorskej kde sa parkuje tiez divoko.
07. jún 2021

EvaG

Dobrý deň,
súhlasím, že je potrebné riešiť túto situáciu, o ktorej je miestny úrad informovaný minimálne dva roky, niekoľkorát to riešila aj mestská polícia. No ako sám uvádzate vybudovanie parkovacích boxov by vyriešilo parkovanie iba pre cca 4 autá na jednej strane a na druhej strane by obyvatelia prišli o ďalšiu zeleň a naviac hneď v susedstve dvora škôlky. Osadenie kameňov mi príde ako efektívne riešenie a zároveň tým, že sa zachová zeleň okrem iného nebudú odmeňovaní vodiči, ktorí sa chovajú bezohľadne k svojmu okoliu.
16. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Interným preverením sme zistili, že predmetný pozemok je vlastnený Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy pričom nebol zverený do správy MČ Bratislava - Rača.

Podnet preto preposielame kolegom na ďalšie doriešenie. Podnet sme im preposielali dávnejšie aj vlastnými komunikačnými kanálmi.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
16. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
26. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania