Žitná-krík-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený
meno
Alena 19. mája 2021

Takáto spúšť zostala pred domom na Sadmelijskej ul 3 po výkopových prácach plynárov. Kto a kedy dá toto do poriadku? Odumreté kríky treba odstrániť a vysadiť novú trávu.

19. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Vyschnutý krík odstránime a budeme u realizátora prác požadovať náhradnú výsadbu za krík.

Realizáciu prác predpokladáme v priebehu mesiaca jún 2021.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
19. máj 2021

Alena

Novú výsadbu samozrejme privítame, ale určite nie takýto druh kríkov aké sú tam teraz.
21. máj 2021

Katarína

S úpravou po výkopových prácach súhlasím ale zaráža ma necitlivý prístup k jestvujúcej zeleni, ktorá nám dlhodobo skvalitňuje naše aj tak ťažko skúšané prostredie. Dávala by som prednosť ošetreniu pred likvidáciou celých porastov.
Mať niekoľko rokov pred oknami stavenisko a vyrovnávať sa s prašnosťou, hlukom a popri tom akceptovať výruby jestvujúcej zelene je nezlučiteľné s oficiálne deklarovanou ochranou životného prostredia.
Výsadbou novej zelene s dlhodobého hľadiska nenahradíte vzniknutú škodu.
28. máj 2021

Martin Uváček

Tento typ socialistickej kríkovej zelene už momentálne spôsobuje, po cca 35 rokoch rokoch, od zasadenia, viac škody ako úžitku. Konáre z neho prerastajú do chodníkov, ciest, po konármi sa tvoria ideálne zákutia pre hlodavce, čierne skládky, verejné bezdomovecké wc. Preto postupne miznú z celého sídliska. Vítam odstránenie týchto prerastených kríkov aj z tohto miesta a ich naradenie iným, vhodnejším typom zelene.
07. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Kríky boli odstránené realizátorom rozkopávky a svah pomaly zarastá.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
09. júl 2021

Katarína

Je 9.07.2021, kedy už mali byť vysadené nové kríky a s prekvapením som si prečítala stav riešenia podnetu ako "VYRIEŠENÝ" a pripájam reálny stav k uvedenému datumu
09. júl 2021

Odpoveď samosprávy

V rámci pôvodného textu podnetu vyplýva požiadavka, aby boli kríky odstránené a svah zatrávnený.
Na základe preverenia miesta v teréne a vzhľadom na sklon svahu neodporúčame novú výsadbu kríku na danom mieste. Svah nebude poskytovať vhodné podmienky pre zakorenenie a následnú dostatočnú vlahu.

Preto s realizátorom rozkopávky rokujeme o náhradnej výsadbe na inom mieste v bezprostrednom okolí predmetného svahu.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
09. júl 2021

Alena

Tak sem vysadte aspoň travu. Takto sa Vám to páči a teda problém je pre nas vyriešený? No veĺa roboty ste si s tym nedali.
09. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Sadenie trávy v týchto horúčavách bez zabezpečenia dennej zálievky nie je vhodné.
Preto môžeme v prípade potreby vysypať semeno trávy na danom mieste až počas jesenných mesiacov.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
09. júl 2021

Alena

Samozrejme že nielen vysypať semeno travy..... Má MU predsa zahradníkov, ktorí majú na starosti zeleň v Rači.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.