Mlynské Nivy-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Semafor je veľmi zle nastavený. Čakacia doba na zelenú pre chodcov je neúmerne veľká. Nachádza sa tu tlačidlo pre chodcov, pričom od jeho stlačenia po zelenú uplynie vždy 60 - 90 sekúnd bez ohľadu na dobu, počas ktorej mala voľno cestná premávka. Správne nastavenie by bolo, aby po uplynutí ochrannej doby na zabezpečenie plynulosti premávky začal proces zastavovania premávky prakticky okamžite po stlačení tlačidla. Je tomu tak na mnohých iných semaforoch s dopytom. Nereaktívnosť tlačidla spôsobuje, že chodci po minúte stratia trpezlivosť a prebiehajú. Treba to teda riešiť.

07. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
07. jún 2021

Branislav Nopp

Mlynské Nivy-semafor-zle nastavený

Dobry den,

prosim prekontrolovat dlzku cakania chodcov na zelenu, chodec tu caka min. 3 min. na zelenu.
Je to tu jednoznacne zle nastavene, kedy dochadza k situaciam, ze neprichadzaju ziadne auta a chodci musia logicky porusovat dopravne predpisy prechadzanim na cervenu, kedze cakacia doba je nestandardne prilis dlha.

vdaka
07. jún 2021

Peter Ambrož

Chodci tu tiež častokrát nestlačia dopytové tlačidlo vôbec. Zrejme sa už naučili, že to nemá takmer žiaden význam.
29. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
19. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.