Cabanova-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

V riešení

Nepokosená trava v celej Dúbravke. foto z okolia Cabanovej a Tranovského. Vysoká tráva je už v plnom kvete a púšťa všade žltý peľ. Radosť žiť v Dúbravke, keď ste alergik. Tiež je aj zvýšený výskyt kliešťov vo vysokej tráve.

09. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
MČ Dúbravka nie je jediná mestská časť, ktorá má vplyvom na zrážky bohatého mesiaca máj a následného oteplenia zvýšený rast trávy. Kosba prebieha aj v závislosti od poveternostných podmienok, to znamená, že za dažďa sa nekosí.
Momentálne už tretí týždeň prebieha druhé kolo kosby, začalo tradične v lokalite 204 od Harmincovej. Aktuálne je pokosená aj lokalita 204 a kosí sa v obvode 203A, kde boli včera a dnes pokosené lokality Drobného či Bilíkova.V mestskej časti tiež možno vidieť pokosenú tzv.prícestnú zeleň. Obratom po ukončení 1.kola kosby sa na ďalší prac.deň začalo s 2.kolom. Začína sa vždy od Harmincovej smerom k obratisku električiek a následne od lokality Pri kríži smerom k Hanulovej.

Pre vyššie uvedené poveternostné dôvody /historické zrážkové rekordy/ sme požiadali o nasadenie všetkých kapacít strojových i personálnych. Plné nasadenie tiež overujeme u dodávateľa.
Ospravedlňujeme sa za dočasné nepríjemnosti. Robíme všetko čo je v našich silách. Kosba sa postupne dostane do všetkých lokalít.
Kto? odd.životného prostredia

Ing. Mária Smiešková
odd.životného prostredia Miestneho úradu Bratislava-Dúbravka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania