Kyjevská-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený

Dobry den, Kyjevska medzi mostikom cez zeleznicu a Pionierskou je velmi rozbita po celom useku. Vdaka za pomoc.

11. jún 2021

Jozef

Komunikácia je obslužná pôvodne určená pre ŽSR a nie je zverená do správy BANM.
11. jún 2021

Maros

Vdaka za info. A tym padom sa to neda nikdy opravit alebo su tam moznosti?
13. jún 2021

migel001

Vytlky a diery na ceste uz boli v minulosti parkrat opravovane, ale opat je to v katastrofalnom stave...
14. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve s upozornením na vaše komentáre a prosbou o reakciu.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
14. jún 2021

Maros

Dakujem(e)
17. jún 2021

Alecxandra

Vážené dámy, vážení páni,

chceli by sme nahlásiť rozbitú cestu plnú výtlkov smerom od železničného mostíka na Pioniersku (Kyjevská ulica). Cesta je v otrasnom stave, plná výtlkov, ktorým sa autá z dôvodu úzkosti cesty, nemajú ako vyhnúť.

Ďakujeme veľmi pekne za pomoc.
02. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
09. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za váš podnet. Podnetom sa zaoberá oddelenie dopravy, európskych fondov a verejného obstarávania.

Kancelária starostu
12. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia dopravy, európskych fondov a verejného obstarávania úsek cesty
nie je v správe MČ BANM.

Kancelária starostu
12. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Nie je v správe MČ BANM.
12. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
12. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

momentálne nevieme pokračovať v riešení podnetu, nakoľko nemáme informáciu, kto túto komunikáciu spravuje. V prípade, že viete zistiť kontakt na správcu, radi podnet znovu otvoríme a prepošleme zodpovednému subjektu.

Ďakujeme za spoluprácu,

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
12. júl 2021

Maros

Niekto spominal ze patri Zelezniciam - ŽSR SR
12. júl 2021

migel001

Mozno ten, kto riesil vyspravenie vytlkov na tejto ceste aj v minulosti - mozno napomozu okolite podnety z minulosti (mozno ZSR).
12. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

ďakujem, podnet bol opätovne otvorený a zaslaný ŽSR na vyjadrenie, či podnet spadá pod ich pôsobnosť.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
13. júl 2021

Elena

Zdravim, vsetky jamy na ceste medzi pionierskou a mostom boli opravene.
13. júl 2021

Maros

Tak aspon takto, docasne :)
19. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vlastníkom pozemku pod predmetnou komunikáciou je Slovenská republika. Správcom pozemku sú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). Vlastníkom a správcom miestnych komunikácií sú podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znp. obce. Podľa § 9 ods. 2 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znp. „Závady v schodnosti miestnych komunikácií určených pre chodcov alebo v schodnosti chodníkov sú bez prieťahov povinní odstraňovať správcovia miestnych komunikácií.“

V zmysle vyššie uvedeného, je závady v schodnosti povinný odstrániť správca komunikácie, nie vlastník pozemku, na ktorom sa komunikácia nachádza.

Prajem pekný deň,

Ing. Ľubomír Mitas
Manažér externej komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
Klemensova 8, 813 61 Bratislava
+421 903 520 132
+421 2 2029 5983

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania