Parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Kamila 28. augusta 2014

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci je mozne parkovat na miestach vyznacenych na mapke v prilohe. Doteraz sluzili len pre chodcov, no v poslednej dobe tam zacinaju parkovat i osobne auta. Bolo by mozne uzavriet tieto komunikacie pre auta napriklad vystavbou slpov, kedze v blizkosti sa nachadza i detske ihrisko. Dakujem, s pozdravom

26. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na zabránenie jazdy a parkovania motorových vozidiel na chodníkoch medzi Jasovskou ulicou a Humenským námestím by bolo potrebné vykonať opatrenia na mnohých prístupoch z komunikácie na chodníky. Okrem osadenia regulačných stĺpikov do chodníka je nevyhnutné aj osadenie zábran do priľahlej zelene na zabránenie ich obchádzania. Pri chodníkoch sa nachádzajú rozľahlé trávnaté plochy bez akejkoľvek vzrastlej zelene, ktorá by bola prirodzenou bariérou jazdiacim vozidlám. Táto skutočnosť práve spôsobuje potrebu osadenia veľkého množstva zábran do zelene priľahlej k chodníkom. V súčasnosti, v rámci pridelených financií z rozpočtu mestskej časti na úsek dopravy a komunikácií, takéto finančne náročné opatrenia už tento rok možné nie je vykonať, keďže tieto prostreidky sú už naplánované na iné aktivity. Uvedený podnet však zaradíme do registra, kde mestská časť zhromažďuje podnety, z ktorých potom v nasledujúcom roku postupne uskutočňuje realizáciu opatrení v závislosti od schváleného rozpočtu.


Mestská časť Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania