K Horánskej studni-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Uzavretý

Poškodená dolná kaskada kde vyteká voda po okrajoch a zároveň upchaty odtok, voda potom tečie na dlažbu a deti do nej sypú piesok a je z toho nepekne blato

14. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Dúbravka
14. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za upozornenie. Zaradíme do plánu údržby.

S pozdravom
Kto? MIESTNY ÚRAD MESTSKEJ ČASTI BRATISLAVA-DÚBRAVKA

Ing. Mária Smiešková
odd.životného prostredia Miestneho úradu Bratislava-Dúbravka
14. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Zrejme vás to prekvapí ale detský hrací prvok "Čvachtadlo" tam bol umiestnený práve preto, že ním tečie voda, tá voda z neho hocikade vyteká, deti sa ňou striekajú a poniektoré dostanú aj taký skvelý nápad zobrať z pieskoviska piesok a robia si z neho s vodou blato. A popri tom z ihriska odchádzajú síce špinavé ale veselé usmiate a šťastné deti.

Áno tie deti sa tam hrajú aj s blatom, hrajú sa spôsobom im vlastným. Pokiaľ vám blato prekáža môžete využívať iné detské ihriská.

O areál sa pravidelne staráme, kanál podľa potreby čistíme od piesku. Pokiaľ hrací prvok potrebuje opravu zabezpečíme ju.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ BA-Dúbravka
15. jún 2021

Viliam

Kolegyňa namiesto čistenia kanalizácie chce chovať kacicky, Vám nevadi zablatena dlažba, tak neviem ci úrad berie v rámci sranda musí byť ale dobre, mne osobne by sa nepáčilo mat dlažbu ktorá by bola stále mokrá a blatova, logickejsie by potom bolo aby celá tá atrakcia bola umiestnená na tom strkovom podklade kde by nemusela byť ani kanalizačná vpust a voda by tam mohla tiež tiecť všade
24. jún 2021

Vlado P.

V podnete sa píše, že je upchatý odtok a v odpovedi sa píše, že odtok netreba. Prečo tam teda odtok vlastne je?
24. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

samosprávu sme upozornili na Váš komentár s prosbou o reakciu.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
24. jún 2021

Odpoveď samosprávy

V odpovedi sa nepíše, že odtok netreba, píše sa tam, že ,,čvachtadlo" ako vodný prvok je príznačný tým, že prvok nabáda na hru s vodou a voda ,,čvachtá,, aj mimo neho.
Odtok je vyčistený a zablatený priestor pozametaný.

Ing. Mária Smiešková
odd.životného prostredia Miestneho úradu Bratislava-Dúbravka
24. jún 2021

Odpoveď samosprávy

V odpovedi sa nepíše, že odtok netreba, píše sa tam, že ,,čvachtadlo" ako vodný prvok je príznačný tým, že prvok nabáda na hru s vodou a voda ,,čvachtá,, aj mimo neho.
Odtok je vyčistený a zablatený priestor pozametaný.

Ing. Mária Smiešková
odd.životného prostredia Miestneho úradu Bratislava-Dúbravka
24. jún 2021

Vlado P.

Ďakujem za rýchlu reakciu. Naozaj som mal z Vašej odpovede dojem, že "čvachtadlo" potrebuje neodtekajúcu vodu. A ešte väčšia vďaka za údržbu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania