Budatínska-Verejný poriadok-iné

Zodpovednosť za riešenie: Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Uzavretý
meno
Viliam Kasič 21. júna 2021

Zastávka MHD Lúky II - Budatínska v smere do centra - medzi dvomi zastávkami bol pred nedávnom nezmyselne/hlúpo osadený LED-panel s kamerou, naďalej v okolí zastávky sú samé odpadky, kôš plný... lokalita je cez deň/v noci nebezpečná


Zastávka je nebezpečná, pre bezpečnosť občanov, v okolí McDonald / OC Tesco Galéria, krok od zastávky vo vnútrobloku večierka a podobné nocľahárne. Nejedná sa len o bezdomovcov,, je to ideálna lokalita pre celkovo problematické skupiny s lacným alkoholom a jedlom-fastfood v tesnom okolí ako aj teanagerov ktorí v nej po 22hod pijú


Otázka: prečo ste ten panel tak blbo osadili... všetko ako po starom a bez zmeny - vandalizmus pokračuje, treba en panel vykopať a premiestniť mimo zastávky - presne ako na vzorovej zastávke MHD vedľa - Smolenická?


Ing. V. Kasič

21. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
25. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. Váš podnet preposielame dopravnému podniku, ktorý tabule osádzal a aj vyberal ich lokalitu.

S pozdravom,
Kto? Dopravný podnik Bratislava, a.s.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
25. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
20. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Pekný deň ide o duplicitný podnet s 117173

Ide o zastávku Lúky II.
Čo sa týka čistoty – dopravný podnik v danej zastávke vysýpa kôš.
Led panel s kamerou je osadený podľa projektovej dokumentácie a keď je tak osadený, tak to má svoj dôvod.
Záleží, kde je odberné miesto elektriky, aká by zostala šírka chodníka pre imobilných cestujúcich, pre mamičky s deťmi v kočíku apod... proste osadiť tabuľu nie je len svojvôľa, ale je za tým určitý proces. Jednoducho do toho vstupuje veľa faktorov. Čo sa týka bezpečnosti vo verejnom priestore, tam sú naše kompetencie značne obmedzené.

Odbor marketingu a komunikácie
Dopravný podnik Bratislava, a.s.
20. júl 2021

Viliam Kasič

Dobrý deň, Ako stavebný inžinier oznamujem, že riešenie je možné, ako aj viac než potrebné. Jedná sa o zlý / nedostatočný technický návrh v projektovej dokumentácii a zastávku je nutné upraviť tak, ako na vedľajšej, vzorovej ulici Smolenická
26. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za Váš názor a vážime si ho. Tabuľa už je osadená a plní svoj účel. Čo sa týka ostatných spoločenských problémov ako alkoholizmus, vandalizmus apod., tak na to DPB nemá ani najmenšie kompetencie.
Ďakujeme za Váš podnet.

Odbor marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava, akciovej spoločnosti

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania