Kačínska dolina-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mestské Lesy

V riešení
meno
hedviga 21. júna 2021

V Kačínskej doline prebehla pred časom ťažba dreva. Po jeho odvezení zostala v okolí spúšť - kôra, konáre, celé kusy stromov naokolo či v potoku , rozryté koľaje od ťažkých mechanizmov. Celá cesta v oboch smeroch je plná dôkazov o tom, že ani v minulosti tento stav nikto neriešil a zrejme nebude ani tentoraz.
Zo stránky ML Bratislava:
Mestské lesy patria medzi lídrov v oblasti ochrany prírody a podpory rekreácie na Slovensku. Prijaté opatrenia ako nízka ťažba dreva, šetrný prístup, zonácia územia či moderná koncepcia rozvoja, zaručujú vyššie štandardy, ako majú naše národné parky.
To si snáď zodpovední robia z Bratislavčanov srandu.

21. jún 2021

hedviga

Prosím admina, aby opravil nadpis, teda, že sa jedná o Kačínsku dolinu, nakoľko túto lokalitu nebolo možné so systému zadať, hoci patrí do mesta.
24. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestské Lesy
24. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,

ďakujeme za Váš podnet.
Samotný objem ťažby dreva je v mestských lesoch naozaj minimálny a aj z Vášho podnetu vyplýva, že problémom nie je samotná ťažba, ale poťažbové zvyšky a konáre popri ceste, ktoré narúšajú estetický vzhľad lesoparku.

S Vaším podnetom sa stotožňujeme. Miesta kde sa ťažba vykonávala chodievame následne upratať, bohužiaľ v tomto prípade nastalo oneskorenie, za ktoré sa ospravedlňujeme. V rámci našich možností tam pošleme našich pracovníkov, aby to čo najskorej spratali.
Kto? Mestské lesy
Kedy? 2Q 2021

Marek Páva, Mestské lesy v Bratislave
24. jún 2021

hedviga

S odpoveďou by som mohla byť spokojná, avšak... Pri prechádzke hore na Kačín či dolu k bývalej rotunde je na pravej i ľavej strane dostatok "dôkazov", že s tým uprataním po ťažbe a odvoze dreva to zasa nebude až také ožehavé. Po nasledujúcej prechádzke dodám fotografie, ako to vyzerá s konármi i odrezkami najmä v potoku, ale i popri ceste. Temer v celom úseku cesty, nielen v mieste poslednej ťažby. Takže by som v mene Bratislavčanov poprosila o upratanie širšieho úseku. Rada sa nechám prekvapiť.
26. jún 2021

hedviga

Prikladám fotodokumentáciu.
Okrem úseku Kačínskej doliny je rovnaká situácia aj v potoku pozdĺž Cesty mládeže za Deviatym mlynom, dokonca pár metrov od sídla Mestských lesov. Toto má byť ten "šetrný prístup" či "moderná koncepcia" ?????
26. jún 2021

hedviga

Prikladám fotodokumentáciu. Prikladám fotodokumentáciu. Prikladám fotodokumentáciu. Prikladám fotodokumentáciu.
27. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš komentár a fotografie, upozornili sme na ne zodpovedný subjekt s prosbou o reakciu.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
27. jún 2021

ferdiš kostka

Tak sa skúsim pridať: Na nasledujúcich dvoch obrázkov je dnešný stav asi 10 m od budovy Mestských lesov na Ceste mládeže. Čo tie bobry narobia, jeden fakt neuverí.
27. jún 2021

ferdiš kostka

A ešte raz: Minútka dve od budovy Mestských lesov , potok smerom na bufet pri Železnej studničke. Toto je vedomá ľudská činnosť, dokonca zrejme honorovaná.
27. jún 2021

ferdiš kostka

Fotky, ktoré nezobralo sú tu :
27. jún 2021

ferdiš kostka

Moc to dnes nefunguje akosi
06. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dané miesto sme po ťažbe dreva upratali (poťažbové zvyšky, pníky, haluzinu).

Ospravedlňujeme sa za oneskorenie.

Marek Páva, Mestské lesy v Bratislave
24. júl 2021

ferdiš kostka

Na dovolenke v zahraničí ma našiel odkaz , že podnet je vyriešený. Tešil som sa na návrat a dnes som si spravil prechádzku. Ako hovorí klasik , s tým vyriešením to nebude až také ožehavé. Jedno, možno dve miesta z poslednej ťažby sa vyčistili, x + n zostalo tak, ako predtým. O kmeňoch, polenách či celých stromoch v potoku nehovoriac . Zostáva len dúfať, že možno aspoň tie nové miesta v budúcnosti.....
27. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve s upozornením na aktualizáciu.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.