Vajnorské jazero-riešenie dopravnej situácie-nedodržiavanie dopravných predpisov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení
meno
Igor 24. júna 2021

Dobry den,chcem poziadat MU Vajnory o riesenie trvaleho porusovania dopravnych predpisov na ceste od železničneho priecestia na Vajnorske jazera.Auta vchadzaju do jednosmernej cesty s pocitom,ze porusuju dop.predpis idu velmi rychlo.Tymto ohrozuju auta iduce v spravnom smera,cyklistov ktori su na vyznacenej cyklotrase a zaroven aj chodcov,lebo na jazerach nie su chodniky.
Na tento problem upozornujem uz dlhodobo a zatial jedine riesienie bola kontrola policiou..ale toto riesenie nie je efektivne,lebo k porusovanie predpisov je dennodenne roznych casoch.Navrhujem prelozit rampu od restauracie Vajnorak,kde rampa je uz neefektivna nakolko auta ju vedia obchadzat cez prilahle ulice na prichadzajucu cestu od zeleznice,kde by sa otvarala automaticky v smere jazdy.Umiestnenie viem odporucit.

25. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý sme zároveň postúpili na príslušný odborný referát MÚ Bratislava - Vajnory.
Po jeho prešetrení Vás budeme čo najskôr informovať.

Vopred ďakujeme za Vašu trpezlivosť a pochopenie.

S pozdravom a úctou

MÚ Bratislava – Vajnory
Úsek komunikácie s občanmi
Servis pre občanov / tel.: 0850 24 25 24
25. jún 2021

Andrej

na obrazku domy bez cisiel? zaujimave...je vobec ta ulica realna?
25. jún 2021

Igor

To nie je ulica,ale ucelova cesta a domy maju sup. cisla..ale to nie je v tomto probleme podstatne..
27. jún 2021

Stanislav

Hlavne v letnom obdobi to je neunosné ale tento problém tu je dlhodobý a riešenie je zatial v nedohladne … Problem je uzavreta na slepu ulicu v minulosti priechodná cesta od velkeho jazera kt. je teraz slepá a tym padom to vyrazne tu zkomplikovalo dopravu …
06. júl 2021

Vajnorák z BA

Dobrý deň pán Stanislav,
problém slepá ulica je NAJLEPŠIE, čo sa mohlo na jazere stať, pretože doteraz tu bol tranzit pre autá, ktoré si skracovali cestu, či už do Vajnor alebo okolitých dedín. Všetky problémy, ktoré sú na jazere ako je cesta, zlá doprava, znečisťovanie prírody atď sa riešiť nebudú, pretože Starosta/ MČ Vajnory nemajú financie.
15. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
problém dopravy na Vajnorských jazerách evidujeme, rovnako ako evidujeme aj všetky ostatné problémy dopravy vo Vajnoroch všeobecne. Či už je to tranzit nadrozmerných vozidiel, tranzit ťažkotonážnych vozidiel, nedodržiavanie rýchlosti, nerešpektovanie jednosmeriek a pod.
Čo sa týka Vajnorských jazier, MČ opakovane žiadala a opakovane žiadať naďalej bude o súčinnosť pri riešení dopravných deliktov, či už Políciu SR, alebo Mestskú políciu. Predmetnú tému starosta MČ Bratislava-Vajnory otvára na každom spoločnom stretnutí, či už s predstaviteľmi MP a PZ. Tému opakovane otvoril aj na poslednom spoločnom stretnutí s náčelníkom MP pánom Antalom. Riešením by v tomto prípade bolo, ak by sme ako mestská časť mali vlastného policajta. Minulé vedenie nám prisľúbilo, že v prípade, ak si nájdeme adepta na člena mestskej polície, a ten následne zvládne výcvik, bude pridelený do Vajnor. Mestská časť v tomto prípade dokonca zašla ešte ďalej, keď bola ochotná platiť časť mzdy pre tohto príslušníka. Príslušník sa našiel, zvládol výcvik a napriek opakovaným prísľubom dodnes nemáme vlastného policajta. Téma je ale stále živá a opätovne ju otvárané s vedením mestskej polície, ale aj s vedením mesta.
Zároveň by som Vás rád informoval, že Vašim návrhom osadenia rampy na Vajnorských jazerách sa bude zaoberať najbližšia stavebná komisia (8.9. 2021).
Ďakujeme za Váš podnet a tip na zlepšenie.
S pozdravom,

Ing. Igor Rašla
Prednosta
Mestská časť Bratislava – Vajnory
Roľnícka 109
831 07 Bratislava
č.t. 02/21295215
prednosta@vajnory.sk
15. júl 2021

Vajnorák z BA

Dobrý deň, 8.9.2021? To ste nemohli nájsť skorší termín? Čakať 2 mesiace na vyjadrenie. Je to trošku čudné, keď tento problém tu je dlhodobo. MČ tento problém musí evidovať min 3r, takže termín 8.9.21 je trošku čudný. Mohli by ste pridať do kroku. Som zvedavý, keď sa niečo stane, tak potom budem čakať na Vašu reakciu. úplne zle. S pozdravom Vajnorak
15. júl 2021

Vajnorák z BA

zároveň mohli by ste sem nainštalovať zrkadlo, pretože už sa mi stalo, keď som išiel do ľava, tak mi vybehlo auto
15. júl 2021

Igor

Dobry den p.Rašla..dakujem za odpoved a pevne verim,ze sa tento dlhotrvajuci problem podari vyriešit..sučinost akokolvek policiu nevidim ako reiešenie,lebo ako som pisal nedodrziavaniebzakazu vjazdu je den a noc..a roznych casoch a intenzite a myslim,ze pri sucasnych persinalnych problemoch policie je to nemožne..dufam,ze si uvedomuje MU aka je frekvencia navstevnikov Vaj.jazier a tym aj nebezpecnost porusovania dop.predpisov.. verim,ze premiestnenie rampy definitivne uzavrie tento problem..dakujeme!!
22. august 2021

Miriam

Príjazdná-riešenie dopravnej situácie-nedodržiavanie dopravných predpisov

Dobrý deň prajem, určite nie som jediná, ktorá postrehla, že napriek skutočnosti, že Príjazdná ulica medzi záhradami pri Vajnorskom jazere je jednosmerná, tak opakovane (niekedy aj niekoľkokrát za deň) po nej jazdia vozidlá v protismere zvýšenou rýchlosťou (zrejme potreba mať spáchaný priestupok rýchlo za sebou). Situácia sa mi javí krajne nebezpečná a divím sa, že tu zatiaľ neprišlo ku kolízii a čelnej zrážke vozidiel. Je možné túto situáciu poriešiť napriklad presunutím rampy od koliby Vajnorák, ktorá je 90 % času nefunkčná a neplní tam svoj účel ? Prípadne nejakým iným spôsobom? Námatkové kontroly PZ by boli na vyriešenie tejto nebezpečnej situácie podľa môjho názoru nepostačujúce. Ďakujem
22. august 2021

Igor Močko

Vajnorské jazero-riešenie dopravnej situácie-nedodržiavanie dopravných predpisov

Rád by som sa opýtal pána starostu dokedy chce ignorovať porušovanie dopravných predpisov na Vajnorských jazerach.Každý den tu chodia autá do protismeru,vedia o tom a preto to chcú prejsť čo najrýchlejšie.Kludne idú 60.Je to naozaj len otázka času kedy tu niekoho zrazia.Ked už MU investoval peniaze do rampy ktorá je pri Vajnoráku úplne zbytočná prečo ju nepremiestniť na začiatok jednosmernej ulice pri malom jazere.?
22. august 2021

Vajnorák z BA

8.9.21 má termín stavebná komisia. žiaľ takýchto problémov je na jazere strašne veľa. Starosta nič nerieši.
25. august 2021

Igor

Dobry den MU Vajnory..chcem vam velmi pekne podakovat za snahu kontrolovat vjazd a prejajzd cez Vajnorske jazera pomocou policie..Dna 24.8.2021 o 9 hod kontorlovala hliadka Mestkej policie prejazd cez Vajnorske jazera v useku od restauracie Vajnorak..a musim skonstatovat a asi aj oni vo svojej sprave,ze prejazd bol čista 0..
Na otazku co v tomto case kontroluju bola odpoved,ze povolenia vjazdu na Vaj.jazera..
Chcem poprosit MU ak uz poziadaju policiu o kontrolu nech im niekto aj poradi ktory usek Vaj.jazier je potrebne kontrolovat..myslim tym usek kde vchadzaju auta do zakazu vjazdu a idealne im aj upresnt cas...myslim si,ze po tak dlhodobej komunikacii je toto vsetko jasne len je potrebne posunut informaciu..ale ako pokus to bolo super..Velmi pekne dakujem
25. august 2021

Igor

Dobry den MU Vajnory..chcem vam velmi pekne podakovat za snahu kontrolovat vjazd a prejajzd cez Vajnorske jazera pomocou policie..Dna 24.8.2021 o 9 hod kontorlovala hliadka Mestkej policie prejazd cez Vajnorske jazera v useku od restauracie Vajnorak..a musim skonstatovat a asi aj oni vo svojej sprave,ze prejazd bol čista 0..
Na otazku co v tomto case kontroluju bola odpoved,ze povolenia vjazdu na Vaj.jazera..
Chcem poprosit MU ak uz poziadaju policiu o kontrolu nech im niekto aj poradi ktory usek Vaj.jazier je potrebne kontrolovat..myslim tym usek kde vchadzaju auta do zakazu vjazdu a idealne im aj upresnt cas...myslim si,ze po tak dlhodobej komunikacii je toto vsetko jasne len je potrebne posunut informaciu..ale ako pokus to bolo super..Velmi pekne dakujem
25. august 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Igor,
komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
administrátorka pre Vajnory
13. september 2021

Vajnorák z BA

Dobrý deň, 8.9.21 už bolo, takže ako sa dohodla stavebná komisia riešiť tento problém. Včera ( nedeľa ) som za hodinu spočítal 7 áut, ktoré išlo do zákazu. Je to veľký problém, na ktorý sa upozorňuje dosť dlho. Nerozumiem, že do kedy máme čakať. Konečne by ste mohli niečo spraviť pre túto časť Vajnor. S pozdravom Vajnorak
14. september 2021

Igor

Dobre ranko MU Vajnory..13.9.2021 o 10:15 hod kontrolovala hliadka Mestkej policie dodrziavane dodrziavanie dop.predpisov na Vaj.jazerach/zakaz vjazdu do jednosmernej cesty/...na prosbu nech pridu na kontrolu v poobednajsich hodinach,ked je trvale porusovanie dopr.predpisov prišla odpoved "" oni budu chodit kedy maju cas a chut"..SUPER...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.