Cesta mládeže-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Mestské Lesy

V riešení
meno
ferdiš kostka 27. júna 2021

Cestou z Kačína dolu na Železnú studničku je umelé jazierko, napájané z potoka. Takto vyzerá dnes, v 21. storočí. Keby ho videli naši predkovia, tak by sa asi nepotešili, ako narábame s ich odkazom. Paradoxne tam často vídavam kačice, ale veľmi im nezávidím. Netvrdím, že by sa tam malo dať kúpať, ale za tie roky troška vyčistiť od pohádzaných konárov, či mnohoročných nánosov by sa hádam dalo.

30. jún 2021

Haky

Existujú nejaké bio-baktérie na čistenie jazierok. Nie som odborník, no možno že sú iba na stojatú vodu. Táto mi ako prúdiaca nepripadá, hádam by sa dali použiť. Určite je medzi nami niekto, kto s tým má skúsenosti, neporadíte?
02. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestské Lesy
02. júl 2021

hedviga

Pre Hakyho - je to prúdiaca voda, ale prítok a odtok je udatne zapchatý.
06. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Spadnutý strom a konáre v jazere vyriešime.

Čo sa týka nánosov bahna, to je finančne náročnejšia záležitosť na ktorú momentálne v rozpočte peniaze nemáme. Máme však zámer vypracovať celkový projekt opravy a vyčistenia tohto jazierka do budúcnosti.
Kto? Mestské lesy
Kedy? 3Q 2021

Marek Páva, Mestské lesy v Bratislave

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania