Račianska-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Zdeno 29. júna 2021

Na Racianskej ulici na chodniku pri plote Filialky sa nachadza velmi pekny historicky, pravdepodobne telegrafny, stlp ktory uz len pri pohlade na jeho technicke riesenie nieco zazil. Je to pekna technicka pamiatka ktora by stala za zrestaurovanie, predpokladam ze ide o majetok mesta. Bolo by vhodne sa postarat o jeho rekonstrukciu, konzervaciu a pod. skratka aby sa po desiatkach rokov na svojom mieste, jedneho dna neocitol v zbernych surovinach ako je u nas zvykom nakladat s technickymi pamiatkami ktorych ma Bratislava malo.

29. jún 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
na OPS je už jeden podnet na tento stĺp, ale ten je o jeho odstránení, tak asi nejde o duplicitu:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/48491/stary-nepouzivany-elektricky-stlp
S pozdravom.
29. jún 2021

Jozef

Pravdepodobne ich je viac.
02. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
02. júl 2021

Michal Hajduk

To každý šrot budeme považovať už za pamiatku?
19. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
21. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
02. august 2021

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

pri tomto podnete bola odhalená duplicita a daný problém je riešený aj pod nasledovným podnetom:

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/48491/stary-nepouzivany-elektricky-stlp

Na základe toho bol status tohto podnetu zmenený na uzavretý a touto cestou Vás prosíme o smerovanie ďalšej komunikácie zo strany užívateľov aj samosprávy ohľadom daného problému na vyššie uvedenú adresu.

Ďakujeme za pochopenie.

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
02. august 2021

Zdeno

Preco zavadzate? Uvedeny odkaz je na odstratenie, tento za zachovanie!
02. august 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, Zdeno,

žiaľ, nerozumiem Vášmu obvineniu. Jedná sa o ten istý stĺp a teda samospráva nemôže stĺp súčasne ponechať aj odstrániť. K vyriešeniu teda dôjde len jedným z týchto spôsobov. Samospráva disponuje oboma názormi od občanov (aj za ponechanie aj za odstránenie), k finálnemu rozhodnutiu sa prikloní na základe odborného stanoviska, či posudku, nie na základe komentára na našom portáli.

Nemá preto zmysel ponechávať oba podnety otvorené, ostávajú však na portáli a sú navzájom prelinkované, aby do nich bolo možné kedykoľvek nahliadnuť a prípadne pridať komentár, stanovisko, či odkaz na zdroj podporujúci historickú hodnotu predmetného stĺpu.

Ďakujeme za pochopenie.

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
02. august 2021

Peter Oravec

Pani Kmetova, este pred dvomi hodinami tu bolo konstatovanie timu OPS, ze nejde o duplicitme podnety. Naraz je to podla vas duplicitny podnet a to povodne konstatovanie timu OPS ste vymazali.
Chcelo by to aspon par slov na vysvetlenie Vasho konania.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania