Prepoštská-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Neriešený
meno
Antoan 30. júna 2021

Bránka cez ktorú sa prechádza na úzku uličku je často cez deň zamknutá . Pritom je to verejná cesta. Uzamykajú ju zamestnanci z firmy čo má vchod do objektu s tejto uličky.

01. júl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
tieto priechody, pasáže alebo ako to nazvať, ktoré vedú z jednej ulice do druhej, ale súčasne sú vchodmi k nejakým firmám, sú veľmi často týmito firmami znepriechodňované. Len tak narýchllo mi napadá podobná situácia na Zámockej ulici:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/38324/uzavrety-priechod-zo-zamockej-k-hradu
S pozdravom.
01. júl 2021

Peter Oravec

Podobný prípad je aj Centra pasáž Laurinská.
01. júl 2021

Haky

Veď dokonca ani ulica (!) Satinského nie je priechodná! Takže logicky - ak kúpim kus ulice v BA (stačí kúsok) - napríklad Šancovej alebo inej frekventovanej (verím, že ak by bola vynaložená dostatočná námaha, podarí sa to) - a postavím tam bránu/plot/zátarasu ... a doteraz všetkými používaná trasa bude nepriechodná...bude to asi OK 🤦🤷 A všetci sa môžu stavať na hlavu. V tomto meste asi nemá verejný záujem prednosť pred súkromným.
01. júl 2021

Peter Oravec

Nepriechodných ulíc sú tu ... veľa. Stačí sa prejsť po Kolibe alebo Ahoji. Getá.
03. júl 2021

Pozorovatel

Dobry den,

1/ mohol by prosim Magistrat vysvetlit obcanom na zaklade akeho pravneho titulu (zmluva, zakon, ine ...) niektore osoby (skupiny obcanov / zdruzenia / firmy / ine ...) zabranuju postavenim bran a ich zamykanim pristup do verejnych priestorov (ulice, pasaze ...) vo vlastnictve hlavneho mesta Bratislavy?

priklady:
- ulicka uvedena v tomto podnete pozemok je vo vlastnictve hlavneho mesta
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/detail/kataster/parcela-c/804096/21419?pos=48.143003,17.104817,21

- Horna Vrančovičova na Kolibe pozemok je vo vlastnictve Bratislavy
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/detail/kataster/parcela-c/804380/5000?pos=48.164438,17.107608,19
Street View https://goo.gl/maps/tF82M64wveodxP8PA

- Strážna - pozemok vo vlastnictve Bratislavy
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/detail/kataster/parcela-c/804380/4982_2?pos=48.164111,17.110411,19
Street View https://goo.gl/maps/bgzHLma3knVJEHU29

2/ Zaroven by ma zaujimal z pravnej stranky opacny extrem.
Co sa stane ak si vlastnik pozemku, na ktorom je postavena verejna komunikacia (takychto pripadoch su tisice), ktory zadarmo desiatky rokov vyuziva mesto a za 30 rokov mesto s vlastnikom nevysporiadalo uzivanie resp. vlastnictvo, svoj pozemok - majetok napr ohradi a znemozni tak prechod ludi a prejazd vozidiel?
Vacsinou na tychto pozemkoch nie je v katastri zaznam o stavbe - vybudovanej ceste.

Dakujem za odpoved
18. júl 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania