Popradská-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Valéria Kojčevová 08. júla 2021

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o rozšírenie cyklotrasy. Na uvedenom úseku smerom od Slovnaftu do Vrakune, na stúpajúcej cyklotrase pod nadjazdom Popradská ulica pred troma týždňami moja 78 ročná matka spadla s bicykla a zlomila si škaredo zápästie. Na uvedenom úseku je potrebné rozšíriť trasu pre tých ( starších cyklistov, pešiakov a korčuliarov), ktorí musia bicykel vytlačiť. Ak idú za nimi cyklisti s prevodom, musia ich obchádzať a hrozí zrážka s oproti idúcimi cyklistami. Všimla som si, že tam pribudlo zrkadlo, za čo ďakujem, ale nie je to dostačujúce. Denno-denne tam dochádza ku kolíziám. O to ani nehovorím, že tam nemajú čo hľadať, pešiaci, ľudia s kočíkmi, so psami a s malými deťmi. Na to predsa slúži blízky lesopark. Pomohli by aspoň zákazové tabule.

12. júl 2021

Marián

Zákazové tabule nepomáhajú. Mestská to riešiť nebude, pán architekt nedovolí pokutovanie svojich voličov. Chodcov na cyklotrase treba vyriešiť osobne, na mieste.
13. júl 2021

Valéria Kojčevová

Ja som myslela výstražné tabule, že hrozí zrážka. Chodci sú tam pravidelne a stoja uprostred cyklotrasy a len tak sa tam rozprávaju...a ešte sa uražajú, ked si to s nimi "riešime" na mieste...
22. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
uvedená cyklotrasa patrí hl. mestu SR Bratislavy a teda STARZ - Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hl. mesta SR Bratislavy. Vaša požiadavka im bola preposlaná.

S pozdravom

ref. dopravy a MK
22. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Iné
19. august 2021

Valéria Kojčevová

Všetka moja snaha, aby sa niečo na uvedenom úseku zmenilo, padla do zabudnutia. Kompetentní, čiže STARZ, ktoremu uvedena cyklotrasa patri, sa ani neunuval, odpovedat na môj podnet. Chodci sa tam stale prechadzaju, cyklisti padaju...Ak sa tam raz stane fatalna zrážka, potom sa bude hĺadať zodpovedný??!!
19. august 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pani Kojčevová,
podnet bol opätovne preposlaný zodpovednému subjektu.

S pozdravom
Jana Žabka
administrátorka pre Podunajské Biskupice

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania