Račianska-Kontajnery na elektroodpad

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Em 13. júla 2021

Dobrý deň,

chcem poprosiť kompetentných, či je možné aj v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto rozmiestniť červenobiele kontajnery na drobný elektroodpad. V Rači a Petržalke sa osvedčili, postupne sú umiestňované aj v ďalších mestských častiach. Predpokladám, že obyvatelia mestskej časti Nové Mesto by taktiež tieto kontajnery privítali.

Vopred ďakujem za Váš čas a za vyriešenie podnetu.

(zdroj obr.: Asekol)

14. júl 2021

nesúhlasný postoj k neviditeľným cyklistom

Dobrý úmysel, ale v Petržalke sa neosvedčil, hoci to chvíľu fungovalo. Zrejme vďaka organizovanej skupine vandalov, ktorá pravidelne tieto elektrokontajnery demolovala v snahe vydolovať odtiaľ čo najviac (asi zberného) materiálu. Vyriešilo sa to tak, že Asekol svoje kontajnery stiahol a v súčasnosti sa hľadá náhradné riešenie s lepším zabezpečením.
Neviem, ako v Rači.
14. júl 2021

Em

To som nevedela, že v Petržalke nastal takýto stav, je to škoda. Snáď sa podarí nájsť iné riešenie, aby boli lepšie zabezpečené. Pokiaľ viem, tak v Rači zatiaľ existujú bez nejakých väčších problémov.
19. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za váš podnet. Podnet bol zaslaný na oddelenie životného prostredia a územného plánovania.

Kancelária starostu
23. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Plánujú sa umiestniť kontajnery na elektroodpad v MČ BANM.

Kancelária starostu
30. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
chcela by som Vás informovať, že MČ na základe spoločného stretnutia zaslala spol. ASEKOL vytipované lokality pre umiestnenie kontajnerov na zber drobného elektroodpadu. Hneď, ako sa doriešia potrebné administratívne úkony, by mali byť tieto kontajnery dostupné aj v MČ NM.
O miestach umiestnenia kontajnerov bude MČ určite verejne informovať.

S pozdravom
Zuzana Kriglerová
Odkaz pre starostu BANM
08. október 2021

Em

Ďakujem pekne za info a za kladné vybavenie.
08. október 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

je podnet už vyriešený?

Vopred ďakujeme,

Administrátor OPS pre MČ BaNM
21. október 2021

Em

Podnet je v štádiu riešenia, kontajnery zatiaľ nie sú osadené.
28. júl 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe informácie z oddelenia životného prostredia by som Vás chcela informovať, že nájomná zmluva so spoločnosťou ASEKOL, a.s. bola podpísaná a kontajnery na drobný elektroodpad budú umiestnené v 3 lokalitách v zmysle NZ, veríme , že časom pribudnú ďalšie. Spol. ASEKOL SK prehodnocovala fungovanie projektu na základe negatívnych skúseností s vandalmi a okresala pôvodné lokality, takže v 1. kroku sa umiestnia kontajnery len na 3 skúšobných lokalitách (Odbojárov č. 7- na chodníku, pri kontajneri, Tomášikova č. 56 - pri budove žel.stanice Nové Mesto,Junácka č. 1 - pri schodoch, vedľa stojiska od OC Vivo). Ak sa osvedčia, v ďalšom kroku sa pristúpi k umiestneniu na ďalších lokalitách, na základe dodatkov k NZ.

Podnet je vyriešený.
Za porozumenie ďakujem.

S pozdravom
Mgr. Zuzana Kriglerová
Odkaz pre starostu BANM
03. august 2022

Em

Ďakujem veľmi pekne, cením si to. 🙂👍

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania