Štefanovičova-Nahradenie tráv kríkmi

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 18. júla 2021

Pozdĺž chodníka je plocha vyplnená "ozdobnými" trávami. Vyzerá to otrasne. Od toho riešenia je už iba jedno horšie - plocha neupravená a zarastená burinou. Určite by to vyzeralo lepšie, keby trávy boli nahradené nejakými stále zelenými kríkmi, vytvárajúcimi živý plot aspoň do 70 cm výšky, na jar kvitnúce, na jeseň farebné plody a pod. Aj pre životné prostredie by to bolo prínosom.

18. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
22. júl 2021

Anonymný užívateľ

Len to, prosím, nevysaďte trvalkami vyrastajúcimi zo šutroviska. Tak, ako je to veľmi nevhodne riešené v centre mesta. Šutre do hriadky nepatria. Prehrievajú pôdu, tým pôda rýchlejšie vysychá. Odnože rastlín sa cez ťarchu kameňov ťažšie dostávajú von. V zime kameň neizoluje pred zamŕzaním pôdy. Najhodnejšie riešenie je kôra. Pohlcuje horúčavu, v zime značne izoluje pôdu pred zamŕzaním, drží vlahu.
25. júl 2021

Jerome

uvidíme, čo odpíšu!
02. august 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
03. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa k nemu vyjadrí.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie tvorby. mestskej zelene

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
12. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

plocha bude revitalizovaná na jeseň 2021. Dúfame, že Vás výsledok poteší.

S pozdravom,
Kto? Oddelenie tvorby mestskej zelene
Kedy? Jeseň 2021

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania