Bebravská-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

Vyriešený
meno
Henka 21. júla 2021

Prosime upratat detske ihrisko Bebravska 26 vnutroblok. Dakujeme

22. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet. V priebehu dnešného dňa bolo ihrisko vyčistené zamestnancami VPS.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
23. júl 2021

Henka

Dobry den prajem, dnes rano bolo ihrisko spinave. Cistili ste asi ine ihrisko.
Podnet nie je vyrieseny.
Dakujeme za vycistenie.
Podla harmonogramu malo byt cistene uz minuly tyzden, co sa nestalo. Pisala som aj na uvedene telefonne cislo 0948 353 055, ale ziadna odozva.
Ihrisko je v ubohom stave.
Prosime o co najskorsiu napravu
23. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ešte raz preveríme informáciu o vyčistení ihriska, o nasledovnom postupe Vás budeme informovať.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
23. júl 2021

Henka

Dobry den prajem, dnes rano bolo ihrisko spinave. Cistili ste asi ine ihrisko.
Podnet nie je vyrieseny.
Dakujeme za vycistenie.
Podla harmonogramu malo byt cistene uz minuly tyzden, co sa nestalo. Pisala som aj na uvedene telefonne cislo 0948 353 055, ale ziadna odozva.
Ihrisko je v ubohom stave.
Prosime o co najskorsiu napravu
23. júl 2021

Henka

Dobry den prajem, dnes tu boli predpokladam pracovnici VPS pocas dna, no po nich tu ostalo mnoho odpadkov, spakov, skla aj bio odpadu. Ja som poobede po nich vyzbierala este za vrece, no ostalo este mnoho bio odpadu. Prikladam fotky. Ak za toto ich platite, tak je to mrhanie verejnymi financiami. Ani len odtoky nevycistili, aby tu privalove dazde nerobili potopu.
23. júl 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Henka,
komentár opätovne preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
admin pre Vrakuňu
28. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v priebehu minulého víkendu bola vykonaná kontrola, posielame aj fotodokumentáciu. Deň predtým, v piatok, boli príslušní zamestnanci na Bebravskej 2, ospravedlňujeme sa za neúplnú informáciu, Vami uvedené ihrisko nestihli celé dokončiť. Ďakujeme Vám za dobrovoľnú činnosť, vážime si aktivity občanov, na viacerých ihriskách nám takto vypomáhajú, hlavne čo sa týka odpratania bio odpadu, ktorý sa pravidelne hromadí najmä zo stromov. Vrecia pri košoch boli odpratané. Nakoľko sa dopĺňal piesok po detských ihriskách v rámci celej Vrakune, harmonogram sa mierne pozmenil, chceli sme zabezpečiť skoré doplnenie, aby deti mali na všetkých ihriskách dostatok piesku. Čo sa týka vpustí, tie sú riešené samostatnou objednávkou u dodávateľa, nakoľko čistenie je technologicky náročnejšie a nevykonávajú ho naši zamestnanci.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
28. júl 2021

Henka

Dobry den prajem,

krasne foto z dialky. Vyzera to krasne, ked ste odfotili vlastne to, co som vyzametala ja (ked tam vidim uz to moje vrece).
Obhajujete svojich pracovnikov, ale zanechali tam riadny neporiadok.

K teme piesok: - piesok sa ma kazde dva roky menit, nie doplnat. Vasi pracovnici naviezli na polovicu pieskoviska piesok, ale predtym ho ani nevycistili od smetia a listov, ale len to vsetko zasypali. To sa Vam zda spravne?

Co sa tyka vypustov, ano boli cistene hlbkovo inym subdodavatelom, ale ked sa to povrchovo zanesie od listia a necistot, staci chytit riadne metlu a len vyzametat. To vasi pracovnici zjavne nerobia.

Ide Vam vobec o zlepsovanie zitia, bytia a urovne detskych ihrisk? Ked tam zanechaju rozbite sklo, tak ich to vobec neospravedlnuje.
Krasnymi slovnymi zvratmi to len zahladzujete.

Kazdy rok bojujem s uradom, ale zjavne je to marne.
Pekny den zelam a dufame, ze v auguste sa dockame lepsej prace a hlavne nacas.


S pozdravom, Henrieta

PS: dajte im prosim skolenie, zjavne to potrebuju.
28. júl 2021

Henka

fotky sa mi predtym nepodarilo prilozit....ale asi preto, ze to uz povoluje len jednu pridat
28. júl 2021

Henka

takyto system dohadovania nemam vobec vyznam
28. júl 2021

Henka

ale dam si tu namahu a postupne to tu budem davat
28. júl 2021

Henka

a nabuduce, nech sa nepysia cudzou robotou, ako to oni upratali.
presne si poznam rukopis vyzametania.....oni nikdy tak docista nevycistili...NIKDY!
28. júl 2021

Henka

tak toto su realne zabery po ich cisteni
28. júl 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Henka,
fotografie s komentárom preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
administrátor pre Vrakuňu
28. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

fotodokumentácia bola vyhotovená z diaľky z dôvodu lepšej lokalizácie, nakoľko niektoré ihriská sú si podobné. V sobotu ráno bolo skontrolované celé ihrisko, a neporiadok sa tam po Vašom odprataní nenachádzal, nikde sme neuviedli, že ho kompletne celý odpratali naši zamestnanci. Odpad môže pribúdať aj v priebehu dňa, či pár hodín. V odpovedi vyššie sme uviedli, že Vám ďakujeme za Vašu aktivitu, nikde neuvádzame, že ihrisko bolo vyčistené iba našimi zamestnancami. Ako sme uviedli, vyčistilo sa ihrisko na Bebravskej 2 (tu vznikol menší komunikačný šum medzi referentmi, za čo sme sa ospravedlnili), a ihrisko na Bebravskej 26 v rámci pracovnej doby nestihli kompletne dočistiť. Čo sa týka piesku, nakoľko bol spravený rozbor, ktorý vyhodnotil piesok na detských ihriskách ako nezávadný, bolo možné jeho dosypanie. Ďakujeme Vám za konštruktívnu kritiku, podnety od občanov nás posúvajú ďalej. Máme za to, že podnet je vyriešený, aj vďaka veľkej pomoci zo strany aktívnej občianky. Mrzí nás, ak máte pocit, že v našej MČ nie je podľa Vašich slov "zlepšené žitie", v rámci našich personálnych, časových a finančných možností sa pre Vrakuňu snažíme spraviť čo najviac. V prípade, ak by ste sa chceli stretnúť aj osobne za účelom lepšieho vysvetlenia, ste samozrejme kedykoľvek vítaná.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
29. júl 2021

Henka

Dobry den prajem pani Mihokova,

vasa vdaka moc nepomaha, nakolko toto je pretrvavajuci problem.
Ihriska aj okolie je nonstop znecistene.
Ako to, ze v Ruzinove to zvladaju? Tam vidite komplet upratane travniky, ihriska, cesty pri obrubnikoch. Kam sa nedostane stroj, rucne zametaju pracovnici a ukazkovo!
A nemusia to robit obcania. No vy tu vo Vrakuni sa len na to spoliehate? Ze vam obcania pomozu?

Kde je chyba?
V com je rozdiel?

Zvykli ste si na pohodlie a riesite len to co je nahlasene?
A to aj s odflaknutou robotou?

Opat vravim, krasne frazy, ktore by bolo potrebne asi zverejnit, ale problem neriesia.
Toho nazoru je mnoho spoluobcanov, ktori sa pristavia, ked ma tam vidia upratovat.
Nepaci sa im, znecistene prostredie.

PS: a ako vravite, neporiadok sa tvori denne, preto je nemyslitelne, aby ste cistili priestory raz za mesiac!!!!! ved sami sa na to pozerat nemozeme a nevladzeme!!!

PS2: ked nabuduce budem vyberat rozbite sklo z pieskoviska ako popoluska, mam zavolat komu na vymenu piesku? alebo opatovne to len zasypete?

Teraz neviem, ci je to cele na smiech alebo na plac.......ale mali by ste robit zmeny a napravy k lepsiemu.
29. júl 2021

Henka

Myslite, ze osobne stretnutie by viedlo k naprave?
29. júl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

pán starosta Vás pozýva na osobné stretnutie u nás na Miestnom úrade. Môžete kontaktovať kanceláriu starostu na t. č. +421 (2) 4020 4810 s návrhom dátumu a času.

S prianím pekného dňa
Kto? Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania