Nepojazdný vrak na ul. Vladimíra Clementisa

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Bobby Vrakkiller 20. septembra 2014

STK aj EK vypršala vozidlu v 1/2010, poprosím o odstránenie.

22. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Majiteľ vozidla bez platnej STK a EK porušuje zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Požiadali sme políciu o lustráciu majiteľa vozidla a následne mu bude zaslaná výzva na odstránenie vozidla resp. doplnenie kontrol v termíne do 30 dní od obdržania výzvy. Ak ju majiteľ nesplní odstúpime podnet na Okresný úrad – odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, ktorý vedie správne konanie a môže udeliť pokutu resp. rozhodnúť o vyradení vozidla z evidencie.

kancelária starostu
11. október 2014

blecha

Ako viete, že je nepojazdný a "vrak"? Akurát asi nemá STK a EK.
Tá značka EČV BL807EC vyzerá totiž na maximálne 2 roky starú.
To auto na vrak vôbe nevyzerá, to že je staršie nerovná sa vrak.
Vyzerá to že vozidlo si niekto pred 2 rokmi kúpil (v bazáre, od iného..), dostal novú značku, ale STK a EK už neabsolvoval. Tie nálepky sú tam z predošlých čias z 1/2008 s platnosťou do 1/2010.

Na takéto vozidlá by mala vzniknúť konečne poriadna legislatíva, ak vozidlo niekde nehybne stojí roky, majitel nežije a nie sú ani dediči, alebo je nebodaj nevypátratelný (s týmto opatrne - pri neschopnosti našich úradníkov), tak by takéto vozidlá mohli byť niekde ponúknuté záujemcom napr za odvoz a 50 EUR (niekedy sa za pár EUR spojazdnia, inokedy môžu z nich byť zachovalé "youngtimery", či len prinajmenšom dobré zdroje na náhradné súčiastky)
15. október 2014

Stano

Hmmm, ako clovek zisti ze je vozidlo nepojazdne?
Nuz neviem, ako Bobby, ale osobne usudzujem, ze kumulujuca spina pod autom a rozrastajuca sa zelen vokol je na zaciatok celkom dobrym voditkom.
Aby sme neostali len pri dohadoch, tak to vozidlo celkom dobre vidiet z Trnavskej cesty a tiez ho tam nejaku dobu registujem.

Vrak - nevrak, ci odstavene vozidlo, v januari to bude 7 (slovom SEDEM!) rokov kedy sa vyskytlo naposledy na STK/EK. To su opat ti "veteranisti", ktori sa dusuju, ze auto rekonstuuju a nakoniec zhnije pod holym nebom.
http://www.seka.sk/ov/200E210A067AC70F0B1257

Stotoznujem sa vsak s druhym odstavcom. Bolo by to ovela elegantnejsie riesenie, nez aby sa tu nejaky podnet roky (bezvysledne) riesil.
23. august 2018

Lukáš Bartošovič

Vyriesene! Vrak Lancie Dedra je prec. Mimochodom: In October 2013, Top Gear magazine placed the Dedra on its list of "The 13 worst cars of the last 20 years."

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania