Ford Escort bez platnej STK

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Bobby Vrakkiller 20. septembra 2014

Predmetnému vozidlu skončila platnosť STK a EK v 4/2012.

22. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Majiteľ vozidla bez platnej STK a EK porušuje zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Požiadali sme políciu o lustráciu majiteľa vozidla a následne mu bude zaslaná výzva na odstránenie vozidla resp. doplnenie kontrol v termíne do 30 dní od obdržania výzvy. Ak ju majiteľ nesplní odstúpime podnet na Okresný úrad – odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií, ktorý vedie správne konanie a môže udeliť pokutu resp. rozhodnúť o vyradení vozidla z evidencie.

kancelária starostu
30. marec 2016

dobrý_sused

Stav po vyše roku od nahlásenia podnetu:
08. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Spoločnosť AUTO – AZ, ktorá mala spôsobilosť na odťah vrakov a s ktorou Mestská časť Bratislava – Ružinov spolupracovala, momentálne pre bližšie nešpecifikované interné okolnosti vraky neodťahuje. Mestská časť Bratislava – Ružinov v súčasnej dobe pracuje na náhradnom riešení v podobe inej spôsobilej spoločnosti, ktorá bude pre MČ vraky odťahovať. Po doriešení uvedeného stavu budú postupne odstraňované staré vozidlá, ktoré spĺňajú podmienky pre odťah.

S pozdravom


kancelária starostu
21. august 2018

Lukáš Bartošovič

dobry den, nerad kazim radost, ale na odstranenie Fordu si este trochu pockame, pribudlo mu (povodne) ECV a ma aj platne EK/TK, hoci len do konca tohto roku
15. december 2018

Lukáš Bartošovič

dobry den, vozidlo uz splna kriteria na zacatie procesu jeho odstranenia, kedze mu zhruba pred tyzdnom vyprsala platnost vyssie spominanych kontrol (EK a TK)
17. december 2018

Odkaz pre starostu

Aktualizácia podnetu bola preposlaná samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
18. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vrak sme zaevidovali a postúpime podnet Okresnému úradu, keďže ide o automobil, ktorý má ŠPZ ale nemá platnú STK a EK. Ide však o dlhodobý proces, preto s tým v krátkej dobe nevieme nič urobiť.

Útvar pre styk s verejnosťou
Miestny úrad Ružinov
13. apríl 2019

Lukáš Bartošovič

dobry den, chapem, ze odstranenie vozidla patriaceho neporiadnemu majitelovi je beh na dlhu trat - ale tento vrak je na mieste uz viac nez 4 roky (!) a medzicasom prisiel o tabulky ECV a potom ich zase ziskal, vyprsali mu kontroly a potom si ich majitel opat obnovil... parkovacia politika na jednicku
25. máj 2019

Lukáš Bartošovič

uplynulo vyse 56 mesiacov od nahlasenia podnetu, povedla uz pomaly dokoncievaju bytovy dom Sputnik - a mozno az ked sa pustia do uprav okolia, napadne komusi, ze by bolo vhodne odstranit predmetny vrak https://reality.etrend.sk/byvanie/v-ruzinove-zacali-stavat-sputnik-na-povolenia-cakal-desatrocie.html
05. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
24. august 2019

Lukáš Bartošovič

samosprava takticky mlci - a nas vrak zatial vypustil dusu
06. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

uvedené vozidlo bolo ešte 19. 1. 2015 zaslané na Okresný úrad na riešenie.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
06. september 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Okresný úrad

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania