Poškodený múr na Ul. Ľ. Fullu 23

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

V riešení

Múr na Ulici Ľudovíta Fullu 23 už dlhšiu dobu pomaly praská. Pred vyše rokom som písala aj na Miestny úrad Karlova Ves, keďže v múre je zabudovaný plyn, no doteraz sa mi nevyjadrili. Ako je na fotkách vidno, múr je pomaly na spadnutie kvôli koreňom stromov, ktoré naň tlačia. Ak múr padne, hrozý výbuch plynu, no očividne to nikoho netrápi.

21. september 2021

David

Čaká sa nech znovu nejaký múr padne.
28. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

múr na Ľ. Fullu 23 patrí stavebne k bytovému domu a konkrétne pozemok, na ktorom sa predzáhradka spevnená múrom nachádza je vo vlastníctve súkromnej osoby.

S pozdravom

Ing. Lucia Gašparová
Oddelenie dopravy a životného prostredia
Miestny úrad Mestskej časti
Bratislava-Karlova Ves
Námestie sv. Františka 8
842 62 Bratislava
www.karlovaves.sk
28. september 2021

Admin BA-Karlova Ves

Dobrý deň,
prosím, aby Miestny úrad podnet presmeroval kolegom na stavebnom úrade, aby vyzvali vlastníka k oprave, keďže podľa stavebného zákona (zákon č. 50/1976 Zb., § 86, odsek 2), "ak vlastník stavbu riadne neudržiava, môže mu stavebný úrad vo verejnom záujme nariadiť, aby sa v určenej lehote a za určených podmienok postaral o nápravu".

Michal Molčányi
administrátor OPS Bratislava - Karlova Ves

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania