Vytvorenie dočasného priechodu pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Netro 25. septembra 2014

Prosím o odstránenie 2-3 ks zábradlia a vytvorenie dočasného priechodu pre chodcov (vyznačenie realizovať oranžovou páskou alebo farbou, podľa STN pre dočasné dopravné značenie) medzi električkovou a autobusovou zastávkou Borská. Tá je v súčasnosti veľmi využívaná, lebo je to prestupný terminál medzi električkou a autobusom pri výluke električiek v Dúbravke. Banner upozorňujúci na podchod je skutočne alibistické riešenie, keďže podchod je bariérový a nevhodný pre starších. Zriadenie priechodu pre chodcov je pritom lacné a jednoduché riešenie, ktoré zvýši komfort cestujúcich MHD na nosnom dopravnom systéme mesta, ktorý ako vieme má preferenciu pred individuálnou automobilovou dopravou. Cesta, na ktorej priechod pre chodcov požadujem zriadiť je pritom relatívne upokojená s maximálnou povolenou rýchlosťou 40 km/h.
V mene cestujúcej verejnosti Ďakujem.

26. september 2014

Peter

Toto je podľa mňa čistá nedisciplinovanosť a lenivosť cestujúcej verejnosti.
Nechceme náhodou zriaďovať priechody pre chodcov každých 20 metrov, alebo radšej zmeniť vozovku na chodník?
Naozaj v tomto podnete nevidím zmysel, dúfam, že kompetentní tomuto návrhu nevyhovejú.
26. september 2014

Netro

Peter, ty tam očividne neprestupuješ, inak by si nenapísal takúto vec. Možno poznáš tento obrázok https://farm9.staticflickr.com/8371/8415594735_30603b1b6f.jpg, ktorým vystihuje naše mesto. Avšak ak chceme, aby naše mesto bolo priateľské pre chodcov, aby ľudia chodili/cestovali MHD (a tým odľahčili dopravné zápchy, znížili emisie vo vzduchu, atď.) tak musíme jednoznačne preferovať chodcov pred IAD. Bežne na tejto zastávke vystůpi 1/10 ľudí (tí, ktorí tam bývajú) a len zlomok prestupuje na autobus. Teraz, počas "modernizácie" trate, tam prestupuje ale celá Dúbravka. Je nutné prispôsobiť sa tomu a nešikanovať tie tisíce-desaťtisíce cestujúcich, ale naopak dať im prioritu. Ide predsa o nosný dopravný systém.
26. september 2014

Di

Hlavne že živíme mestskú políciu. je taký problém keď zastaví bus, zastaviť autá? To ozaj funguje len na výpalníctvo parkovacej firme? Určite by to zábradlie mali upraviť a dohliadať na prechádzajúcich cez cestu.
07. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Váš podnet preverovalo oddelenie dopravného inžinierstva Magistrátu hl. mesta. Tu je ich stanovisko:
Prestup cestujúcich na zástavke Borská hodnotíme z hľadiska jeho významu a obratu cestujúcich na zástavke ako krajne nevyhovujúci, čo potvrdzujú aj výsledky obhliadky, ktorú sme na mieste vykonali. Navrhli sme 2 varianty riešenia (jeden z nich dokonca korešpondoval s návrhom pisateľa), žiaľ ani jeden z nich nezískal podporu Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, bez súhlasu ktorého nie je možné určiť a následne zrealizovať príslušné dopravné značenie. Situáciu však budú naďalej sledovať a hľadať ďalšie riešenia.


Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
13. október 2014

Peter

Zhliadol som video, jednoznačne je potrebné umiestniť namiesto zábradlia, trojmetrový, elektrický plot.
18. november 2014

ZetUZetA

mňa skôr mrzí ten neporiadok, ktorý vďaka zvýšenému výskytu cestujúcich vzniká. (pouzite cestovné lístky, krabicky od cigariet a samozrejme ohorky na zemi a v tráve) no a to, že sa doslova hádžu pod auta je len ich nezodpovednost..
26. marec 2015

krko

Peter, spravna rec!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania