Ráztočná-cyklotrasa-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Peter Oravec 13. septembra 2021

Okolo letiska vedie cyklotrasa N2002 a medzinárodná cyklotrasa SacraVelo. Cyklotrasy boli zrušené bez náhrady alebo obchádzky, pričom zátarasy boli postavné na miestach, z ktorých sa je potrebné vracať celé kilometre (minimálne zo strany Ivanky pri Dunaji). Prosím o riešenie.

13. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet. Preveríme ho na príslušnom referáte, o nasledovnom postupe Vás budeme informovať.

S prianím pekného dňa
Kto? Odbor regionálneho rozvoja a investícií

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
14. september 2021

Juraj

Nakolko tadial ziadna cyklotrasa ani viest nemoze (ochranne pasmo okolo letiska) , letisko zrejme nemalo za potrebu to nejak odkomunikovat resp. vyznacovat obchadzkovu trasu.
Budme radi, ze tu panelku idu opravovat (ved aj Vy sam ste po nej volali), aj ked zrejme len tie najhorsie useky, na ktorych si mozu auta letiska/zachrannych zloziek poskodit napravu..

Za suchych podmienok sa da vyuzit tato obchadzka (zaznacena cervenou )
14. september 2021

Peter Oravec

Juraj,
okolo letiska vedú dve oficiálne a na každej mysliteľnej mape zaznačené cyklotrasy, ktoré som uviedol už v znení podnetu:
Cyklotrasa N2002 a medzinárodná cyklotrasa SacraVelo
https://en.mapy.cz/turisticka?x=17.2270053&y=48.1679612&z=14
https://mapa.cyklokoalicia.sk/bratislava/public/#l5,6,99/3|z14|c48.15658,17.20570
https://www.freemap.sk/?map=15/48.158414/17.224202&layers=X
https://bratislava.oma.sk/cykloatlas
Samozrejme som rád, že to idú opravovať (teda dúfajme, že naozaj idú opravovať TO), ale na druhej strane som chcel týmto podnetom znovu upozorniť aj na absurdnú situáciu, kedy sú v "ochrannom pásme" letiska vyznačené dve oficiálne cyklotrasy.
Mimochodom, cyklotrasa, ktorá vedie od čističky odpadových vôd (5008, N2002...), sa taktiež dotýka plota letiska, ale túto cyklotrasu nikto nespochybňuje. Prečo?
S pozdravom.
20. september 2021

Peter

Peter,
Pri letisku sa na N2002 opravuje hlavne ten deravý "bazén" v ktorom nebolo vidno krátery a ľudia to obchádzali po zablatenom poli. Plus je tam teraz v riešení aj jeden nadvihnutý panel. Z diaľky je to vidno ďalekohľadom.

Dúfam že opravia aj ten druhý nadvihnutý panel čo je na tej istej trase pri Malom Dunaji.
21. september 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, Peter,
ďakujem, ale ja viem, čo tam bolo treba opraviť a čo sa tam opravuje. Mám tu na stav tej cyklotrasy už roky podnet, ktorý však admin uzavrel:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/67325/hradska-cesta-rozbita-vacsi-usek

Tento novší podnet (kde sa teraz nachádzame) je o tom, že sa cyklista dozvie o uzavretí cyklotrasy až pri plote stavby, a musí sa vracať do Ivanky a hľadať alternatívnu trasu. Možno by stačila nejaká tabuľa, upozornenie na okraji Ivanky, že cyklotrasy okolo letiska sú neprejazdné. Ale to by v tejto krajinke musel niekto rozmýšľať. O tom je tento podnet.
S pozdravom.
21. september 2021

Peter

Dobrý deň Peter,
Áno, to je jedna z vecí čo teraz po spojazdnení tej časti diaľničného obchvatu opravujú. Teda ten bazén. Takú (dočasne ukotvenú) tabuľu by mohli dať aj z druhej strany, od Malého Dunaja keďže z tej strany je "závora" až za rohom, a nie je ju vidno. Obísť sa to dá aj cez Zelenú Vodu okolo bufetu čo je asi lepšia cesta ako návrh od Juraja (cez pole na Prucký Majer a potom na západ k Mohyle), ale je dlhšia.

Tých tabúľ by sa tam hodilo viacej. Dobré by bolo aj informovať výletníkov chtivých lietadielok, že pri Pállfyho Majeri je krásna vyhliadka aj so sedením a QR kódom na grafikon letiska. Nech nestoja v zákrutách keďže na štrku sa zle brzdí a v zákrute to môže človeka vyklopiť.

P.
21. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

k predmetnej problematike požiadame o vyjadrenie BSK.

S prianím pekného dňa
Kto? BSK

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
21. september 2021

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: BSK
21. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: BSK
04. október 2021

Peter

Dobrý deň,
Bolo by milé keby sa vyjadrilo aj oddelenie cyklodkoordinácie ohľadne dlhodobo inštalovaných značiek "zákaz vjazdu" ktorá tam ostala z historických dôvodov a po oprave danej trasy stratí mysel kvôli už dávno existujúcej cyklotrase. Mohli by to dať vymeniť za "zákaz vjazdu motorových vozidiel" s doplnkovou ceduľou "mimo obsluhy letiska", poľnohospodárske stroje tadiaľ už asi nechodia. Jedna je pod kamerou a druhá pri parkovisku vedľa malej Mohyle.

Tie značky sú značne zavádzajúce, a porybný tam už dlho nelovili autá.
05. október 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Peter,
váš komentár preposielam na BSK.

S pozdravom
Jana Žabka
administrátorka pre Vrakuňu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania