Zle nastavený semafor pri zast. Borská

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Jana Zemanova 14. septembra 2021

Zle nastavený semafor na otočke cez koľajnice pri zastávke Borská. Na zelenú cez križovatku prejdú len dve autá a opäť je na dlhý čas červená. Na križovatke sa tak tvoria kolóny zasahujúce aj mimo odbočovacieho pruhu.

14. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
16. september 2021

Michal K.

mne sa stalo pred tyzdnom, ze som prichadzal od metrologickeho usavu a chcel som otocit nazad do dubravky, no pre otacanie svietila cervena, aj ked nebola ziadna elektricka v dohlade. paradoxne, ked sa z oboch stran blizili elektricky, vtedy mi naskocila zelena pre otocenie. cize uplne naopak.
20. september 2021

Michal

Zdravím,
v celej modernizovanej KV (zatiaľ s výnimkou väčších križovatiek) je preferovaná koľajová MHD, a to absolútne. Znamená to, že ak všetko funguje správne, električka nemá ani len pribrzdiť. To, že Vy električku nevidíte, ešte neznamená, že sa niekde v diaľke spoza zákruty neblíži.
K tomu treba podotknúť ešte niečo navyše... Ak je dlhý čas červená a Vy nevidíte električku a ani sa v najbližšej dobe k vám neblíži, overte si, či ste sa na semafore postavili správne. Všetky otočky sú vybavené senzormi, ktoré reagujú LEN v prípade, že sa postavíte (ako prvé vozidlo) správne. Ak stojíte zle, mrzí ma to, ale môžete čakať a čakať, až kým vás neprihlási niekto iný, kto príde za vami... Je to problém mnohých križovatiek a mnohých vodičov, ale kým bežné križovatky sú relatívne frekventované a zelenú spravidla nedostávate v jednom momente len vy (a teda niekto iný vás prihlási), tu sa to nedeje a to, či dostanete zelenú, ovplyvňujete len vy sami.
S tým súvisí aj druhý fakt, a síce sťažnosti na to, že je zelená krátka. Áno, môže byť, ak vás preruší električka (súvisí s tým napísaným hore). Alebo - opäť chyba samotných vodičov - venujte sa premávke a pozorujte signál. Pretože ak vyrazíte za predchádzajúcim vozidlom neskoro alebo idete príliš pomaly, riadenie vyhodnotí, že už tam nie ste (ďalšie vozidlo v stanovenom čase neprichádza) a zelenú ukončí...
No a napokon - nejazdite na červenú! Po prvé, nie je to bezpečné, po druhé, je to závažný dopravný priestupok a po tretie - na červenú prechádzajúce vozidlo spôsobí vyhodnotenie v logických procesoch, že vozidlo je prítomné a pri ďalšej možnej príležitosti sa protismer zastaví a otočka dostane zelenú, hoc tam už v tom čase nemusí nik stáť. Okrem vzniku nebezpečnej situácie spôsobíte dopravné zápchy a sťažovať sa budú zas tí druhí, ktorí musia stáť, pre nich nevedno prečo (https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/123607/zle-nastaveny-semafor-pri-zast-segnerova)...
20. september 2021

Michal

Takmer som zabudol - prechádzajúce autobusy sú preferované podobne ako električky. Takže ak vám ide oproti otočke BUS, tak musíte počkať aj na jeho prejazd...
20. september 2021

Michal K.

taktiez nevidim dovod, aby boli nove semafory v prevadzke v case minimalnej premavky, napriklad v noci, ked "stare" semafory na tej istej trase su vypnute.
23. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
26. september 2021

Peter Baláž

Príspevok je viac ako relevantný aj vzhľadom na to, že na križovatke Karloveská-Kuklovská je semafor vypnutý. Spomínaná križovatka je oveľa nebezpečnejšie (napr.horší výhľad na elekrtičku ako na Borskej). Sám mám skúsenosť, že čakám, čakám a čakám...a nikde bus ani električka...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania