Zničené chodníky

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený

tieto chodníky by potrebovali rekonštrukciu, ak nieto dosť financií v tomto roku, bolo by vhodné s tým niečo urobiť v tom budúcom, naozaj toto sa už nedá považovať za chodníky...

02. október 2014

mravec

Na prvej fotke vidno krásne spravený bezbariérový vstup , takže niekto zase odviedol kus "poriadnej"práce a na chodníky sa už vyflákol...Pritom stačilo kúsok asfaltu "splechnúť na diery" a miesta by boli opravené...
29. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

hlavné mesto si uvedomuje, že nie všetky cesty a chodníky sú v ideálnom stave. Oddelenie správy komunikácií magistrátu hl. mesta však vzhľadom na veľmi obmedzený rozpočet rekonštruuje prioritne tie úseky ciest a chodníkov, ktoré sú najviac poškodené.

Vzhľadom na výrazné šetriace opatrenia v rozpočte hlavného mesta z dôvodu vysokej zadĺženosti z minulých období boli nutné aj isté opatrenia na
úseku údržby zelene, údržby komunikácií a upratovaní. Vzhľadom na uvedené Vám nevieme sľúbiť, či tento úsek bude opravený v krátkom čase.

Hlavné mesto má v správe celkovo takmer 400 km ciest ktoré spolu tvoria 4 milióny m2. Na ich opravu môže využiť len tie financie, ktoré má pridelené v rozpočte schválenom poslancami mestského zastupiteľstva. Vzhľadom na obmedzený limit financií na túto činnosť sa robia opravy najviac poškodených prejazdných povrchov ciest.

Váš podnet bol odstúpený na príslušné oddelenie, ktoré v rámci možností rozpočtu priebežne zabezpečuje potrebné opravy.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
14. august 2016

Peter

niečo sa s tým ide robiť sú tam vyznačené bezbariérové prechody cez č cestu konečne niečo.
29. november 2016

Peter

tieto časti boli nanovo vybudované ako bezbariérový prístup spĺňajúci eu normy
01. január 2017

Peter

je to opravené resp. nové

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania