Irkutská-stavby a budovy-neohlásené stavebné úpravy


V riešení
meno
Pavol Grasse 27. septembra 2021

Na území chránenej krajinnej oblasti 2 stupňa sa nachádza uzamknutá búda, prístrešky, ohniská, sedenie a uložené drevo na priloženie do ohňa. Pravdepodobne ide o nelegálnu trampskú osadu, kde dochádza k nelegálnej ťažbe dreva, neprimeraným zásahom do prírodného prostredia vysekávaním kríkov v okolí a na prístupovom chodníku, znečisťovaniu odpadkami, nelegálnemu zakladaniu ohňa, nadmernému hluku a iným nelegálnym činnostiam neprípustným v tejto lokalite.

27. september 2021

Pavol Grasse

GPS súradnice 48.060693300947094, 17.150277672502057
27. september 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
28. september 2021

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP sú o tomto probléme vyrozumení a inštruovaní, aby počas výkonu služby riešili túto situáciu a zabezpečili zákonný stav.

Ing. Marta Urbanová
28. september 2021

Maťo

Dobrý deň, dnes som volal MsP k zle zaparkovaným autám. Myslíte že to stihli do pol hodiny? A autá samozrejme fuč dovtedy, pani Urbanová. Zbytočná práca a zabitý čas pre občana. Robíte si z nás dobrý deň?
05. október 2021

Odpoveď samosprávy

Zdravím p."Maťo" . Z nikoho si nerobím dobrý deň.
K prvotnému príspevku Vám chcem len oznámiť, že o všetkom sú informované Štátne lesy a taktiež vydali povolenie, ktoré bolo predložené aj starostke MČ Bratislava - Rusovce a aj OO PZ Bratislava - Rusovce. Nejedná sa ani o nelegálny výrub stromov, nakoľko opätovne so súhlasom Štátnych lesov , sa jedná o zlomené stromy resp. spadnuté. A keby ste stlačil viac kľučku na dverách tak by ste zistil, že "búda" nie je zamknutá. A odpadky tak zanechávajú nezodpovední "turisti" .
S pozdravom

Ing. Marta Urbanová
05. október 2021

Pavol Grasse

Presne takto si nepredstavujem odpoveď samosprávy. Pani inžinierka Marta Urbanová ani nevie o čom ktorý občan písal k tomuto podnetu. Keďže ste ale o všetkom tak informovaná pani tak môžete informovať aj občanov kto je vlastníkom predmetnej stavby a aký je jej účel. Sú vlastníkom štátne lesy? Lebo v zákone o ochrane prírody nemá nikto a ani oni výnimku na stavanie trampských osád v chránenej krajinnej oblasti druhého stupňa. A keďže my na otvorenie dverí nestačila moja hrubá sila, tak si nabudúce asi budem musieť priniesť páčidlo aby som zistil presný účel stavby, ktorá nemá vlastníka zodpovedného za jej vzniknutie a prevádzku. Inak už tam pribudlo zakrytie terasy na zimu.
06. október 2021

Pavol Grasse

Prečo my bol vymazaný príspevok informujúci o tom že pani inžinierka Marta Urbanová zastupujúca v riešení tohto podnetu samosprávu pracuje v Mestskej Polícii Bratislava - objasňovanie priestupkov a prevencia?
https://www.msp.bratislava.sk/11208/velitelstvo-mestskej-policie-hlavneho-mesta-sr-bratislavy
06. október 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Grass,
pretože táto informácia nijako neprispieva k vyriešeniu problému.

S pozdravom
Jana Žabka
administrátorka pre Rusovce
25. október 2021

Pavol Grasse

Aktualizácia podnetu:
Na prístupovom chodníku sú posekané mladé živé stromy, tak aby vytvorili prekážku na chodníku. O tomto sekaní kríkov už som písal v úvodnom podnete, ale tentokrát to nadobudlo obludné rozmery. Strom či krík je zoseknutý na chodníku každých päť metrov. Podľa môjho osobné názoru to spravili bezohľadné indivíduá, ktoré nemajú žiadnu úctu k prírode (ani rešpekt k zákonom), z jediného možného dôvodu, aby odradili ľudí ktorý by sem náhodou zablúdili, alebo sa účelovo išli pozrieť na trampskú osadu. Pár stromov som odpratal, ale dokončím prečistenie chodníka až budúci víkend, lebo teraz som na to nebol oblečený a ešte som sa necítil dobre po pnke. Takže či je búda naozaj otvorená zistím až potom.
25. október 2021

Pavol Grasse

Detail.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.