Mlynské Nivy-chodník-bariéra na chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Miroslava 21. novembra 2021

Kontajner umiestnený na chodníku tak, že zaberá jeho celú šírku. Na mieste nie je umiestnené žiadne upozornenie, nasmerovanie chodcov. Nechať ich ísť po cyklochodníku nie je riešením.

21. november 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
21. november 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
pokiaľ viem, cestičku pre cyklistov nesmú využívať iní účastníci cestnej premávky, okrem cyklistov, a teda ani chodci.
S pozdravom.
22. november 2021

Roman Salkovic

Peter Oravec a prave vdaka takejto neznalosti zakonov bezne vidim na cykloceste napr. mamicky s kocikmi. To co navrhujete nie je riesenie, ale nabadanie na porusovanie zakona (verim vsak ze nevedome), ale hlavne takto vznikaju nebezpecne situacie a urazy. V zakone sa presne spominaju vynimky kto moze cesticku pre cyklistov este pouzit: "Cestičku pre cyklistov môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí cyklistov."
22. november 2021

Roman Salkovic

Peter Oravec ospravedlnujem sa, zle som si precital Vas komentar. Samozrejme ze tvrdite to, co som napisal aj ja.
22. november 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pán Salkovic,
prosím, k čomu nabádam? Ja som iba konštatoval, že cestičku pre cyklistov nesmú využívať iní účastníci cestnej premávky, okrem cyklistov, a teda ani chodci.
Ani vo Vami citovanom znení zákona nie je reč o tom, že by cestičku pre cyklistov mohli využívať chodci.
Prosím, koho som k čomu nabádal? Ďakujem, s pozdravom.
22. november 2021

Peter Oravec

Ok, som rád, že sme si porozumeli, s pozdravom.
07. december 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Daniel
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
10. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet, ktorého prijatie týmto potvrdzujeme. Pridelili sme ho kolegyniam a kolegom, ktorí majú riešenie danej agendy v kompetencii. O priebehu riešenia Vás na základe obdržaných stanovísk budeme priebežne informovať.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravných povolení

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
14. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na mieste bola vykonaná kontrola miestnej komunikácie (chodníka), predmetné kontajnery boli odstránené.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
16. december 2021

Mario Liptaj

Komentár
16. december 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Daniel
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
19. január 2022

Miroslava

Kontajner sa tam stále nachádza a k tomu ešte zásobovacie auta zasahujú do cyklochodníka...zážitok z dnešného dňa- stretnutie cyklistu, matky s kočíkom, a skupiny detí
19. január 2022

Miroslava

situácia
20. január 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne zaslaný samospráve.

S pozdravom,
Daniel
Administrátor portálu Odkaz pre starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania