Pováľané tabule pri Trojmedzí

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený

Zaslal: Peter Oravec, 20. októbra 2014

Pred Trojmedzím od Čunova sú prakticky všetky turistické informačné tabule pováľané. Dovolím si odhadnúť, že to nie je práca vandalov, ale vetra. Tabule boli nedostatočne pevne uchytené do zeme. Všetky sú zvalené jedným smerom a inak nepoškodené. Vandali by to urobili inak.

13. máj 2015

Peter Oravec

Za vyše pol roka žiadna zmena. Šesť tabúľ zo siedmich je stále na zemi.
Mimochodom, OPS, čo s podnetmi, na ktoré rok (resp. roky) nikto nereaguje a nič sa nerieši? Aktualizácie starších podnetov nikto zo samosprávy nesleduje alebo aspoň na ne nereaguje. Je to systémový problém. Nemali by ste sa (sme sa) zamyslieť nad nejakým riešením? Ďakujem.
13. máj 2015

Peter Oravec

...pokračovanie.
13. máj 2015

Peter Oravec

... dokončenie. To je tá jediná zo siedmich, ktorá ostala stáť.
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Tabúľ bolo pôvodne deväť. Stáť ostala jediná tabuľa. Myslím, že tabule zvalil vietor. Načo to bolo dobré stavať v takejto kvalite?
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Tabúľ bolo pôvodne deväť. Stáť ostala jediná tabuľa. Myslím, že tabule zvalil vietor. Načo to bolo dobré stavať v takejto kvalite?
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Tabúľ bolo pôvodne deväť. Stáť ostala jediná tabuľa. Myslím, že tabule zvalil vietor. Načo to bolo dobré stavať v takejto kvalite?
26. október 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Tabúľ bolo pôvodne deväť. Stáť ostala jediná tabuľa. Myslím, že tabule zvalil vietor. Načo to bolo dobré stavať v takejto kvalite?
18. november 2015

Peter Oravec

Dňa 26.10.2015 som organizáciám, ktoré tabule inštalovali, napísal:
Dobrý deň, dovoľujem si obrátiť sa na Vás v nasledovnej veci: Pri Trojmedzí neďaleko Čunova (a Rajky) boli aj Vašou organizáciou osadené tabule o ochrane dropa. Tabule však v krátkom čase pováľal vietor a minimálne od októbra 2014 tabule hnijú v tráve. Fotodokumentácia aj s podnetom na "Odkaze pre starostu" je tu: https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/12885/povalane-tabule-pri-trojmedzi. Prosím Vás o informáciu, kto a kedy by sa mohol postarať aspoň o odstránenie pováľaných a teraz už aj zničených tabúľ. Ďakujem.
Do dnešného dňa reagovala jediná osoba, a to Lucia Deutschová, výkonná riaditeľka Ochrana dravcov na Slovensku, nasledovne: Dobrý deň, ďakujeme za správu, v území sa pohybujeme a tabule registrujeme, Štátna ochrana prírody SR, ktorej majetkom tabule sú, plánuje podľa našich informácií ich odstránenie v krátkom čase.
Včera, 17.11.2015, boli zničené tabule stále na zemi.
02. máj 2016

Peter Oravec

Pováľané tabule boli odstránené. Pretože sme na Slovensku, nič sa nedá urobiť poriadne, takže nejaké tie dosky na zemi ostali. Ani ochranári už nie sú, čo bývali. Hádam tých pár dosiek už na zemi už aj samo zhnije, takže - nechcem byť hnidopich - vyriešené.
30. máj 2016

Peter Oravec

Pre ochranárov: Takto sa robí "propagácia" pre dropy v civilizovanej krajine (áno, pri Pame, asi 5 km za slovenskou hranicou).
10. jún 2016

Stefan

Peter je mi smutno ako dopadli tie tabule. Nasi ochranári nie su nic len obycjní ludia , ktorí to beru ako svoju pracu, Ziadna zanietenost, nic co by odovzdali navyse, Cest výnimkam. Vyskakuju len vtedy ked sa cistia lesy od kalamity. To im zrazu vadi..... Ale to ako sa pri Dunaji likviduju stromy to im uz nevadi.... Radsej nebudem dalej pisat aby som niekoho nenasr......

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.