Hrušovská-pridelenie názvu ulice

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vrakuňa

V riešení
meno
Tomas 08. decembra 2021

Dobry den,

uz niekolko rokov sa riesi pridelenie nazvu ulice na hranici Ruzinova a Vrakune. Je mozne zistit, aky je aktualny stav riesenia? Ake kroky by sme mohli podniknut my, ako obyvatelia tejto oficialne neexistujucej ulice?

Dakujem za odpoved

08. december 2021

Marian Miko

Suhlasim…..po 11rokoch bez ulice by sme si ju uz zasluzili
10. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet. Preveríme ho na príslušnom referáte, o nasledovnom postupe Vás budeme informovať.

S prianím pekného dňa
Kto? Stavebný úrad

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
13. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme preverili na Stavebnom úrade MČ BA-Vrakuňa. Jedná sa o prístupovú cestu, ktorá sa nachádza na hranici MČ BA-Vrakuňa a MČ BA-Ružinov. Cesta je súbežná so Strojníckou ulicou katastra Ružinov a ulicami: Hrušovskou a Margarétovou - v časti Hrušov katastra Vrakuňa, ktorá sa nachádza v území, ktoré je podľa „funkčného využitia plôch“ z Územného plánu hlavného mesta SR Bratislavy, rok 2007, v znení zmien a doplnkov určené na funkčné využitie kód 1130 – „ostatná ochranná a izolačná zeleň“. Prístupová poľná cesta je bývalou hrádzou Malého Dunaja a jedná sa o prístupovú cestu k záhradám, nachádzajúcim sa v koryte Malého Dunaja. Nejedná sa o miestnu komunikáciu. V predmetnej časti katastra Vrakune sa v danej lokalite nachádzajú len drobné stavby bez súpisného čísla a záhradné chaty určené pre individuálnu rekreáciu. V katastri Ružinov sa na priľahlých pozemkoch nachádzajú bytové domy aj rodinné domy a záhradné chaty. Ich obyvatelia majú trvalé pobyty na Strojníckej ulici, kataster Ružinov. MČ BA-Vrakuňa nevidí dôvod na pomenovanie predmetnej cesty, v prípade požiadavky zo strany MČ BA-Ružinov radi poskytneme súčinnosť pri riešení.

S prianím pekného dňa
Kto? MČ BA-Ružinov

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
13. december 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Ružinov
13. december 2021

Tomas

Dobry den,

Dakujem za odpoved, ale nezodpovedala na otazku. Takisto mam pocit, ze zacina len prehadzovanie zodpovednosti z MU Vrakuna na MU Ruzinov, ktore nebude mat konca.

1. To ze stavby so supisnym cislom lezia len na strane Ruzinova nie je pravda - vid priloha.

2. "Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb - Vyhláška č. 31/2003 Z. z." ani "Zákon o registri adries a o zmene a doplnení niektorých zákonov - Zákon č. 125/2015 Z. z." nic nehovoria o tom o aky druh komunikacie, ci kolko stavieb by sa tam malo nachadzat, aby bolo mozne pridelit nazov ulice.

Mozete prosim zodpovedat, kto co musi urobit, aby nazov ulice bolo mozne pridelit?

Dakujem
16. december 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet sme preposlali kolegom na stavebný úrad. Po obdržaní stanoviska, Vás budeme informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na [email protected]
Ďakujeme
16. december 2021

Odpoveď samosprávy


Pripájame dodatočné vyjadrenie MČ Vrakuňa k podnetu:

Dobrý deň,

v tejto časti Vrakune neevidujeme obyvateľov na predmetnej príjazdovej ceste. Obyvatelia sú zo strany Ružinova, obráťte sa prosím na MČ BA-Ružinov, ktorá povolila vstupy do stavieb z tejto cesty, ktorú považuje za komunikáciu, keďže ju bez povolenia nášho Stavebného úradu a Odboru dopravy upravil asfaltovým povrchom.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
17. december 2021

Pozorovatel

Zda sa, ze BA nie je v niektorych oblastiach z dovodu legislativneho nastavenia kompetencii organicky fungujuci celok a HLAVNE mesto republiky, ale "sumestie" viacerych obci.

Obec moze vykonavat iba cinnosti v ramci svojho "chotara" a co je zakon dovoluje, nic viac.
Cize ak takeho cinnosti nebude riadit mesto zhora riesiace BA ako celok, tak to bude vyzerat aj byducnosti ako v tomto podnete kedze mame ulice obecne, bratislavske a ulice ktore nikomu "nepatria", fyzicky existuju, ale administrativne ich nikto nema v sprave.
17. december 2021

Tomas

Tento problem tu existuje uz desat rokov a bohuzial nikto ho nechce zacat riesit:

https://www.cas.sk/clanok/352190/taketo-kocurkovo-je-mozne-len-na-slovensku-miriama-zije-uz-5-rokov-na-neexistujucej-ulici/

https://www1.pluska.sk/regiony/bratislava/ruzinove-stoji-unikat-bytovka-nema-cislo-nelezi-ziadnej-ulici

Raz je dovod prasna cesta, potom neoficialna asfaltova, inokedy tu zas nema nikto trvaly pobyt.

Otazne je, ci sa niekto tomuto problemu raz zacne aj realne venovat, alebo sa neustale len budu hladat dovody, preco sa to neda. Relevantne, ktore by sa opierali o zakony, zatial nikto neposkytol.
17. december 2021

Pozorovatel

Pokial sa nezmeni legislativa , tak si to budu obce prehadzovat donekonecna
03. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

po preverení uvádzame, že pridelenie názvu ulice, nie je v kompetencii mestskej časti Bratislava - Ružinov ale mestskej časti Bratislava - Vrakuňa. Presúvame preto podnet kolegom z MÚ Vrakuňa.
03. január 2022

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Vrakuňa
03. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za podnet, opakovane požiadame Stavebný úrad o vyjadrenie.

S prianím pekného dňa
Kto? Stavebný úrad

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
04. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

stavby rodinných domov sa nachádzajú v k. ú. Ružinov, prístupová cesta sa nachádza v k. ú. Vrakuňa. Na základe uvedeného zvoláme stretnutie so zástupcami Ružinova a nájdeme spoločné riešenie.

S prianím pekného dňa
Kto? Stavebný úrad + MČ BA-Ružinov
Kedy? 2022

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
11. jún 2022

Fussy Zoltan

Pekný deň prajem .Vedel by mi prosím niekto povedať či je na tejto ceste kanalizácia ?
11. jún 2022

Pozorovatel

@Zoltan

Rychla laicka vizualna kontrola, je vidiet pri obrubnikoch kanalizacne vpuste na dazdovu vodu a kanalizacne poklopy zo sacht?
11. jún 2022

Fussy Zoltan

Tieto poklopy maximálne .Všetky siete by tam mali byť len kanalizácia neviem .
11. jún 2022

Tomas

Kanalizacia tam nie je.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania