Na medzi-Dopravné značenie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Uzavretý
meno
Juraj 15. decembra 2021

Dobry den, prosim vas, aky umysel je za tym, co sa deje v suvislosti s dopravnym znacenim na Popolnej a s umiestnovanim/premiestnovanim retarderov? Po celej ulici TOTALNE nezmyselne pribudaju znacky ZONA 30, je tam NIEKOLKO znaciek maximalna povolena rychlost 30, znacky su umiestnene nezmyselne na zaciatku Popolnej, kde sa rusi zona 30km/h a pri krizovatke s Na medzi sa zona konci opat. Druha vec - aktualne sa premiestnuje retarder, ktory mal spomalovat horeiduce auta, ktore nevedeli, ze maju davat PREDNOST SPRAVA autam iducim z Na medzi. Retarder sa presuva vyssie, kde pri ceste hore nema opodstatnenie a pri ceste dole tiez nie, kedze auta iduce z Na medzi davaju prednost sprava a nevyvinu rychlost vacsiu ako 5km/h, narozdiel od zdola iducich aut, ktore jazdia viac ako 50kmh/h.

14. december 2021

Juraj

nezmyselne dopravne znacenie
16. december 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet. Dopravné značenie bolo dočasne zle umiestnené z dôvodu chyby na našej strane. Po jej zistení sme požiadali dodávateľa o nápravu.

Po správnosti by sa mali na danej ulici nachádzať iba dopravné značky "zóna 30". Samostatné dopravné značky regulujúce maximálnu povolenú rýchlosť vo vyššom úseku Popolnej ulice boli osadené nám neznámou osobou a budú našim dodávateľom rovnako odstránené.

Našim cieľom bolo zosúladenie dopravného značenia tak, aby na celej Popolnej ulici platila maximálna povolená rýchlosť 30 km/h.

Pokiaľ ide o umiestnenie spomaľovača, tak ten sa posúva z dôvodu lepšieho priebehu zimnej údržby. Bude posunutý len miestne v rámci Popolnej ulice.

Za dočasnú neželanú situáciu sa ospravedlňujeme.

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
16. december 2021

Michal

Uplne zbytocna znacka. Cesta derava. Neda sa tam ist rychlejsie. Vyzera to akoby ste potrebovali znacky minat.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.