Kruhový objazd Bory-Lamač-Baumax

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 27. októbra 2014 Odoslané z mobilnej aplikácie

S údivom sledujem výstavbu "kruháča" pri Baumaxe v Lamači (foto: vizualizácia). Ako je možné, že sa stavia bez chodnika či dokonca cyklocesty? To nik ma úradoch či dopravných komisiách v Záhorskej a Lamači nepremýšla? Na čo sú tam tí odborníci? Nevraviac o Pente, ktorej záujmom malo byť umožniť ľuďom z Lamača dostať sa na Bory aj na bicykli. Už roky chýba táto možnosť zákazníkom Baumaxu. Nemali by to skolaudovať.

28. október 2014

jajboli

Súhlas, potom sa divia že pribúda áut, keď sa na pešo či bicyklom nikde nevieš dostať. Niekedy mi to už pripadá nie ako neschopnosť zo strany úradníkov, ale doslova ignorácia chodcov a cyklistov v projektoch.
28. október 2014

Jaro

BTW, kto chodí po ceste medzi Lamačom a Záhorsku vie, koľo cyklistov tadiaľ jazdí. Našťastie je cesta široká (čo občas motivuje kaskadérov predbiehať aj keď ide protiidúce auto), ale o samostatnom chodníku, čo by slúžil cyklistom a peším môžeme len snívať. A pritom je to stále intravilán...
28. október 2014

adam sevan

oni nebicykluju!
28. október 2014

jaro

Predsedom "Komisie financií, podnikateľských aktivít a dopravy"
Je kandidát na starostu Mgr. Ing. Radoslav Olekšák a podpredsedníčka ďalšia kandidátka na starostu Ing. Gabriela Bizoňová.
http://www.lamac.sk/komisia-financii-podnikatelskych-aktivit-a-dopravy.phtml?id3=44186
Pokiaľ si dobre pamätám, v rámci neúspešnej kandidatúri R. Olekšáka na župného poslanca mal ten v programe aj podporu cyklistickej dopravy. Nerozumiem ak mu toto potom mohlo újsť...
To že na to nemyslel priamo MÚ či starosta už ani nekomentujem.
28. október 2014

erik

cim viac pridu volby tym viac ftáčnik nekona!
29. október 2014

Chose

Oleksak je presny prototyp poslanca. Sluby su, ale konat nekona aj ked uz moze aj z pozicie, ktoru ma teraz..

toto by si mal dat na billboard...
29. október 2014

ja

cyklotrasa je od Metra smerom k OC Bory Mall, len neviem ako bude napojena smerom do Lamaca. Do Dubravky by mohla byt vedena popod zeleznicu, ale na Lamac sa mozno zabudlo :-( nechame sa prekvapit
29. október 2014

erik buzacek

toto sa robi len v SR!!!!!!
29. október 2014

Peter

aspon pre chodcov do Baumaxu mohli ponechat staru cestu pri druzstve,tiez by pomohla cyklistom smerom von z mesta,ale aj ta bude zrusena. Oleksakovi sa necudujem ten nevie bicyklovat, ale aby si to starosta neustrazil?
30. október 2014

ján beneik

ako vies????
18. november 2014

Dana

Nové cesty v súčasnosti by sa nemali budovať bez chodníkov a bicyklových pruhov. Hovoríme o nutnosti pohybu a pritom budujeme neprekonateľné bariéry pre peších a cyklistov. Bývam v Lamači a keď sa chcem dostať do krematŕia, čo mám nejých 1000 m, musím pre vlastnú bezpečnosť, ísť autobusom alebo autom. Verím, že takto poňatý kruhový objayd a komunikácie neprejdú kolaudačným konaním.
Pre volených predstaviteľov a stavebné úrady: je načase dať podmienku budovania chodníkov a cyklopruhov pre všetky budované a rekonštruované cesty na území mesta.
10. apríl 2015

Milos

a preco to MU Lamac neriesi? Kasle na nazor obyvatelov? Ved naozaj Lamac je pre cyklistov uplne odrezany! jedine tak ist do kopcov. Ale zratajme im to vo volbach, tuto ich ignoraciu!!!dpc
10. apríl 2015

Arnostek

Lamac ide riesit miestny rozhlas za 60k €. Aby si nieco vsimly, treba to cez ten vyhlasit lebo internet asi este nepoznaju :)
10. apríl 2015

Milos

banda spiatocnickych blbcov... co povedat. treba ich uz vsetkych vymenit
10. február 2016

Peter

pokričali sme si ze?, a znova je všetko po starom
06. január 2019

Daniela Halasova

Podnet stále neriešený. Prosím o vyjadrenie starostu Lamača a zodpovedných za cestnú inftastrukturu- kedy bude chodník prepájajúci Lamač a Obi/krematórium a Bory Mall.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania