Garážový dom Furdekova, Lachova

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Roman 29. októbra 2014

Dobrý deň pán starosta

Dočítal som sa na EIA, že sa plánuje na lúke Furdekova a s výjazdom na Lachovej garážový dom. Veľmi dobre si spomínam ako prišli do našich schránok letáky o tomto zámere. Na týchto letákoch bolo jasne vyobrazené športovisko na streche tohto parkovacieho domu. S údivom preto v dokumentoch z EIA pozerám, že ani športovisko ani nič sa na streche nenachádza. Nie je rovná ako mala byť so šporoviskom ale šikmá a holá. Akože športovisko pre občanov by sa určite hodilo a keď prišiel leták s takýmto zámerom neprotestoval som, ale toto? Keď už nás oklamali s tou strechou mali dať, keď už sú takí pažraví, aspoň na strechu parkovacie miesta za nižšie ceny ako ceny garáží. Autá by nemuseli parkovať na chodníkoch Prečo samospráva nevie zabezpečiť, aby investori čo u nás v Petržalke investujú sa zaviazali vybudovať aj niečo verejnoprospešné. Podľa mňa je to neschopnosť Vás kompetentných. Nedovoliť výstavbu, ak by niečo pre spoločnosť investor nepriniesol. Nie len brať ale aj dávať. Som z tohto skamaný.

Petržalčan

Roman

30. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vždy komunikujeme s investormi a požadujeme od nich nejaké benefity pre Petržalčanov. Už sa nám tak podarilo získať nielen detské ihriská či parkoviská ale aj parky a podobne. Aj vďaka investorom sme mohli už po druhý krát dať mimoriadne odmeny aj učiteľom našich škôl. Aj v tomto prípade komunikujeme a budeme komunikovať s týmto investorom o niečom, čím by pomohol komunite v tejto oblasti. Zatiaľ nie je nič schválené ani rozhodnuté, takže stále je priestor na takúto komunikáciu. Prvou našou podmienkou sú aj parkovacie miesta pre verejnosť, určite sa pokúsime dohodnúť aj iné benefity.


Mestská časť Bratislava-Petržalka
11. november 2014

Juliana Bušíková Bajzíková

Dobrý deň,

pokiaľ chcete pre verejnosť len parkovacie miesta, tak na daný pozemok stačí dať spevnený trávnik a verejnosť tam môže parkovať tak, ako po dlhé roky. Zároveň tam môžete dosadiť kopec stromov, ktoré budú kompenzovať rušnú Furdekovu cestu. A ako kompenzáciu za stojace a štartujúce kolóny áut na svetelnej križovatke, ktorú tam niekto protekčne dal vybudovať, by ste mohli aspoň posunúť autobusové zastávky tak, aby tam autobusy nemusli štartovať dvakrát a spraviť celú Lachovu ako jednosmerku, aby obyvatelia prisľahlých domov nemuseli stále dýchať exhaláty.
Za tie smiešne peniaze, za ktoré ste prenajali pozemky akože investorovi a odôvodnením akože prípadu osobitného zreteľa ten pozemok môžte prenajať aj občanom, ktorí tam akože neorganizovane parkujú a problém si vyriešia aj sami, bez pomoci mestskej časti tváriacej sa akože riešnia problémy občanov a bez pomoci investora, ktorý akože ide riešiť problémy s parkovaním a akože veľkodušne dá neaké parkovacie miesta ľuďom.

Idete proti záujmom ľudí a o riešeniach z vyspelých krajín ste ešte asi ani nepočuli alebo ich ani nemáte odvahu zrealizovať.

S úctivým pozdravom

Juliana Bušíková Bajzíková
14. november 2014

Eva Lociova

Bývam na Lachovej ulici a s týmto zámerom rozhodne nesúhlasím! Kúsok odtiaľto je veľké vybetonovane parkovisko,kde skoro nikto neparkuje,nech si pán starosta postaví parkovací dom tam a kľudne sa mu tam zmestia aj dva.Týmto sa nič nevyrieši lebo ľudia budú parkovať ďalej kde sa im zachce,keďže miesta v dome budú platené.Už dvakrát mi pred domom skoro auto zrazilo syna a to je tu slepá ulica,čo sa bude diať keď ju sprejazdnia kvôli parkovaciemu domu?Viete koľko detí tu býva?Deti sa tu bicykluju okolo domov,hrajú sa a čo urobíte preto sa im nič nestalo?Pán starosta by mal menej myslieť nato čo je dobré pre jeho záujmy a viac myslieť na záujmy občanov.A robiť taketo rozhodnutia tesne pred skončením volebného obdobia my nepríde fer,alebo pán starosta počíta že bude znovuzvoleny?Môj hlas nedostane a určite ani nikoho kto býva v okoli Dakujem
14. november 2014

Zuzana

jednoznačne s touto stavbou nesúhlasím, ked že sa ma to priamo týka. Opýtal sa niekto z miesteno úradu či s tým obyvatelia spomínanej Lachovej ulice súhlasia, kde budu ľudia z tejto ulice, ktorú majú zprejadniť na dvojsmernú parkovať svoje autá????Do garážového domu za 12900€ ??? to sú tie benefity??? myslí niekto aj na bezpečnosť v tomto sídlisku a konkrétne v tejto ulici??? určite nie. Jediná zelená plocha v tejto časti aj tú má potrebu niekto zastavať. Mali tam urobiť spevnený trávnik a boli by spokojní všetci. Bolo by aj zachovanie zelene aj vyriešené parkovanie.
15. november 2014

Roman

Deň pred voľbami vylepiť na bránu upozornenie na túto stavbu veľmi voličov povzbudí nevoliť aktuálne vedenie samosprávy. Fakt strategický krok. Dúfam, že nový starosta Petržalky toto zatrhne. Inak keby sa pri chorvátskom ramene nadstavilo jedno podlažie nad existujúce parkovisko podľa mňa by všetci na Lachovej súhlasili. Dole by mohol investor predať garáže a hore na otvorenom parkovisku by sa zachoval priestor pre verejnosť. Súčasné parkovisko je v "jame" čiže nový level verejného parkoviska by rovno kopíroval chodník čo vedie za domom Lachova 18 - 26. Ludia by tak nemuseli do kopčeka, cez provizórne schody. Toto je riešenie - nadstavovať súčasné parkoviská v Petržalke a nie ukrajovať zo zelene vo vnútri sídliska. Na tej lúke by som vysadil miesto plánovanej garáže stromy aby od cesty išlo menej prachu a urobil tam miniparčík. Toto je cesta rozmýšľať nad pozitívami pre občanov a nie na prospech jednotlivcov na úrade.
20. november 2014

Janka

A ked sa vystava nadstavba vzadu nad jamu to kvantum aut co parkuje na chodnikoch v tomto okoli zmizne (lachova, furdekova)? Silne pochybujem, ze tie konkretne auta, ktore tam dennodenne parkuju na chodnikoch a zavadzaju (a nie len v poobednych hodinach) ale vystavaju tam cely den a niekedy sa niekolko dni ani nepohnu, sa presunu dozadu do jamy a vybudovat parcik hned vedla 4prudovej cesty je tiez "uspech". Ja suhlasim s navrhom vybudovat garazovy dom, avsak aby sa v nom vybudovalo aj rezidentne parkovanie pre okolite ulice a aby sa zatrhlo a pokutovalo parkovanie na chodnikoch, inak ten parkovaci dom nebude mat ziaden vyznam...a ak chce byt investor velkodusny voci okoliu kde je planovana vystavba nech zainvestuje aj do parcika, ktory je hned vedla medzi domami a postavi tam nieco uzitocne prelidi z okolia
04. december 2014

Ing. Ján Temcer

Zásadne nesúhlasím, aby bol príchod do parkovacieho domu z Lachovej ulici, tak ako to vyplýva z návrhu. Doteraz tichú - slepú ulici nejakí skorumpovaní úplatkári a komunálni politici zmenia na rušnú ulicu, keďže sa po nej bude preháňať 160 áut denne. Okrem toho sa týmto zámerom súčasne stratí na tejto ulici v záujme priechodnosti do ohavného parkovacieho domu minimálne 50 parkovacích miest občanov žijúcich priamo na tejto ulici. PREČO ????
Veď. napríklad na Lachovej ulici za domami č. 22 až 26 od kanála existuje parkovisko pod úrovňou domu, kde osobne vidím vhodnejšie miesto na takúto výstavbu. Stačí len jedno poschodie vyčleniť ako náhradu za doterajšie miesta a so zbytkom vzniknutých parkovacích miest môže robiť majiteľ - zhotoviteľ biznis, ak bude mať s kým. Takéto riešenie by bolo logické a aj pre širšiu verejnosť podľa môjho názoru skôr akceptovateľné.
Prečo ničíte aj to torzo zelene, ktoré ešte zostalo. Okrem toho pošpatíte opäť relatívne zabývanú a relatívne peknú časť Petržalky. Rozhodujúca väčšina z nás, ktorí žijeme na tejto ulici viac ako 30 rokov si toto neprajeme. Pozrite si našu petíciu. Rozmýšľa niekto z Vás, čo sa zúčastňuje na schvaľovaní toho projektu? Že sa nehanbíte takto devastovať a ničiť životné prostredie obyčajným ľuďom, ktorí nekradli a žijú z toho, čo si poctivou prácou zarobili.
Zobuďte sa konečne začnite rozmýšľať hlavou a nie niečím iným!
22. marec 2015

Peter

Tiez si myslim, ze vyuzitie uz existujuceho velkeho betonoveho parkoviska na Lachovej pri Chorvatskom ramene a jeho nadstavanie o 1 poschodie by bolo rozumnejsie. Skoda vsak, ze pri podobnych projektoch ide hlas ludu do uzadia a presasdzuju sa trochu ine zaujmy.
16. apríl 2015

Helena Freywaldová

Ako je to možné, že NIEKTO rozhoduje o niečom bez akceptovania názorov občanov?
Občanov, ktorí tu žijú a bývajú vyše 30 rokov? Ktorí si za svoje prostriedky zveľaďujú svoje okolie pre deti, vnúčence alebo len preto, lebo im na životnom prostredí záleží. Kto má také právo? Kde to žijeme? Prečo sa nezvolala verejná schôdza občanov z Lachovej ul., aby sa slobodne mohli vyjadriť k problému parkovania? Poznám veľa šikovných občanov z našej Lachovej ulice, ktorí by navrhli parkovanie veľmi jednoducho, lacno, účelne a hlavne bez ničenia terajšej zelene. MY TU ŽIJEME a každý "gazda" pozná svoj dvor najlepšie. Určite by sa nepáčilo pánovi starostovi, keby mu pod jeho oknami postavili dvoj -troj štvorposchodovú budovu.
Zvíťazí konečne raz zdravý rozum nad aroganciou moci kompetentných...?
12. september 2017

Eva Lociova

Vyzerá to tak,že garažovy dom bude stat či sa to nam obyvatelom páči alebo nie.Pánom poslancom je zrejme úplne jedno čo si myslia obyvatelia hlavne keď oni s toho niečo budú mať.Listy ktoré nam prednedavnom prišli do schránok nam len mali zalepit oči ako sa investor a mestská časť "snaží vypočuť nase pripomienky".Tak by som sa chcela spýtať kde podla pana starostu a poslancov bude parkovat tych vyse 60 aut počas vystavby garáže? Po jej dokončený nebude možné parkovanie kolmo na chodníkoch,keďže ulica bude obojsmerna a ani to nedovolia zachranne zložky a preto sa znovu pytam ako chcete pán starosta zaparkovat vyše 60 aut na 10 voľných miest,ktore nám "láskavo" dá investor? Naozaj veríte tomu že všetci obyvatelia,ktory tu žijú a majú auto maju pod matracom zbytočných 12000 na parkovacie miesto? Väčšina obyvatelov nemá ani nato aby si prenaja miesto od mest.časti,kedze je to neskutočná suma ktorú treba este k tomu zaplatit naraz.Sme jedina mest.časť ktora ma tak vysoku sumu za prenajom parkovacieho miesta a ani nezohladnuje či je človek rezident.Tá garáž nič nevyrieši,prave naopak situaciu zhorší omnoho viac.V petržalke je viac parkovacich domov a vo väčšine v nich parkuje len vzduch.Prečo si myslíte,že tu to bude ine?
21. marec 2019

Obcan

je to otras kam smeruje toto mesto - vsade kde sa pozriete len auto, znicena trava, chodniky uz nie su pre ludi - auta vo vnutroblokoch, casto krat sa neda ani prejst, ludia sa musia uhybat autam na chodnikoch!!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania