Prechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Peter 29. októbra 2014

Chcel by som zodpovedných poprosit o zabezpecenie vodorovneho dopravneho znacenia na prechode pre chodcov v lokalite Nam. hraniciarov v smere od novostavby Dominant na aktualne rekonstruovane namestie(park), nakolko zvysle dopravne znacenie je osadene, akurat sa pozabudlo na vodorovne a preto tu casto vznikaju nebezpecne kolizie, nakolko tu byva vela mensich deti a park- namestie sa celkom slusne vyuzival a po rekonstrukcii aj asi vo vacsej miere bude.

Nehovoriac o parkujucich autach na chodniku, ktore uplne zamedzuju vyhlad na prichadzajucich chodcov.

29. október 2014

Roman

Okrem toho ten vybudovany retarder je strasne zle navrhnuty pre auta (najazd ma ostre hrany, ktore je strasne citit aj pri velmi pomalom prejazde). Ten kto ho budoval by si taky urcite nedal pred svoj dom...A takisto tam asi nebyva nikto z tych, ktori to kolaudovali, pretoze inak by to dali prerobit.
29. október 2014

JáN

tak čo ftáčnik!!!??????
30. október 2014

neJaN

co s tym ma ftacnik? to bajan!
30. október 2014

ján

ftáčnik je primator!!!!!
30. október 2014

neJaN

a co ked je primator? delenie kompetencii medzi mesto a mestske casti podla statutu mesta ti nic nehovori?
30. október 2014

ján

joj ale prestan!!!
30. október 2014

neJaN

troluj si dalej, admin ta uz poriesi!
30. október 2014

ján

prave teba poriesi ty si ma vyprovokoval !
30. október 2014

jozef

prosim uzavriet diskusiu!
31. október 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na predmetné vodorovné značenie sa nepozabudlo, priechod bude preznačený na jar roku 2015. V danom prípade absencia vodorovného značenia nie je príčinou kolízií, lebo priechod je aj retardérom, ktorého úlohou je práve vodičov spomaliť. Tí, ktorí ním preletia, by zrejme nerešpektovali ani prechod.
Špeciálny stavebný úrad dodržanie noriem pri výstavbe predmetného retardéra kontroloval a skonštatoval ich dodržanie.

Mestská časť Bratislava-Petržalka
31. október 2014

Roman

Pevne verim, ze normy boli dodrzane, ale zdravy sedliacky rozum nie. Je rozdiel medzi retarderom a retarderom. 99% ostatnych retarderov v Petrzalke, ktore sluzia aj ako prechody pre chodcov sa pri znizenej rychlosti daju prejst bez znizenia komfortu jazdy v aute. Pri tomto konkretne ten komfort nebudete mat nikdy. Opat len skonstatujem, ze ti ktori ho navrhli a ti ktori ho skolaudovali tam urcite nebyvaju, lebo by si nedali takyto retarder pred barak.
31. október 2014

mravec

však ten retardér sa ani nedá prejsť inak ako na jednotke ( dá sa ale inak hrozí poškodenie podvozku ) , a pokiaľ sa jedná o auto s nižším podvozkom , ktoré je pekne naložené , tak sa človek môže iba modliť , aby nechytil podvozok...môže to byť podľa noriem , ale je to asi jediný retardér v Petržalke , ktorý je takýto vysoký a prechádzanie cez neho je úplným "zážitkom" .
31. október 2014

zmieritel

ján a Neján prosim aby ste do diskusie uz nepustali!
30. júl 2015

Peter

Vodorovné značenie- prechod pre chodcov

Aktualizujem starú žiadosť na MÚ Petržalka o namaľovanie vodorovného doprávneho značenia- prechod pre chodcov na Nám. hraničiarov od novostavby Dominant k novozrekonštruovanému parku, potrebné osadiť aj ukradnutú- stratenú dopravnú značku ( prechod prechodcov) na stĺpe VO v smere od vnútorného sídliska smerom k hlavnej ceste.
Prešlo 3/4 roka od prvého podnetu a po sľuboch a výhovorkách na klimatické podmienky sa nič neudialo....

starý podnet:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/13085/prechod-pre-chodcov
10. september 2015

nezávislý_pozorovateľ

Vážený Peter, dávno je priechod vymaľovaný, treba si po sebe dávať aj aktualizácie, keď sa daná vec vyrieši, plus ďalšie Vaše podnety. Strážte si to.
Vďaka.
10. september 2015

Peter

nezávisly_pozorovateľ: neviem kde ste na to prišli, alebo zmýlili, ale priechod nieje stále ani po roku namaľovaný, t.z. dnes 10.09.2015 sa nič neudialo, dokonca tam už chýba aj z jednej strany dopravná značka označujúca priechod pre chodcov, a to aj napriek ubezečenie pána starostu, že príde k náprave, samozrejme bolo to pred komunálnymi voľbami... a napriek aktualizácii podnetu v lete tohto roku
10. september 2015

nezávislý_pozorovateľ

V tom prípade som si pomýlil lokalitu, bolo by dobré poslať to opätovne na MČ BA Petržalka, ďakujem adminom.
11. september 2015

Michal Haman

Preposlané.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
07. máj 2019

Martin U

Priechod nebol dodnes vyznačený. Potrebné poslať novému vedeniu MČ
05. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
o doriešení podnetu Vás budeme informovať.




MÚ BA - Petržalka
05. september 2019

Martin U

Priechod nebol stále vyznačený, ani po 4 rokoch vypisovania a urgencií.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania