Odbojárov-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Peter Oravec 29. decembra 2021

Nepriechodný chodník na Ulici odbojárov. Chodci majú asi vzlietnuť.
Kdekoľvek sa v Bratislave rekonštruuje chodník (alebo nejaká stavba pri chodníku), bez ohľadu na to, či opravu robí priamo mesto alebo niekto iný, deje sa tak za totálnej ignorácie chodcov a ich elementárnej bezpečnosti. Absolútne sa nedodržujú žiadne normy. Pre chodcov sa takmer nikdy nevytvárajú bezpečné náhradné trasy, náhradné priechody cez cestu a pod., a pre detské kočíky a vozíky pre hendikepovaných sa už nevytvárajú absolútne žiadne náhradné riešenia. Bolo to tak za všetkých doterajších primátorov a je to tak dodnes aj za primátora Valla.
Prosím o systémové riešenie, ako aj o riešenie na Ulici odbojárov.

30. december 2021

Michal

Toto je fakt drzost a zaroven standard v meste - bohuzial. Tu bude na vine developer, ktory nedodrzal projekt organizacie dopravy, ktory mu bol pravdepodobne schvaleny v stavebnom konani od miestneho stavebneho uradu. Som zvedavy, ci sa miestny urad k niecomu rozhybe.
14. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujem za Váš podnet. podnet postupujem na riešenie oddeleniu dopravy, európskych fondov a verejného obstarávania.

Za porozumenie ďakujem.

S pozdravom
Mgr. Zuzana Kriglerová
Odkaz pre starostu BANM
21. január 2022

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
22. január 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Administrátor Bratislava-Nové Mesto
Odkaz pre starostu
[email protected]
25. január 2022

Peter Oravec

Lepšia foto.
02. február 2022

Peter Oravec

Dobrý deň,
podnet je vyriešený.
S pozdravom.
03. február 2022

Michal

Dobry den, ako bol podnet vyrieseny? Nie je uplne vidiet, ci pribudol aj docasny prechod. Dakujem.
03. február 2022

Peter Oravec

Dobrý deň, Michal,
áno, bol zriadený dočasný priechod cez cestu a dokonca aj prenosné dopravné značenie viac-menej dobre smeruje chodcov na dočasný priechod. Ťažko tomu teraz niečo vyčítať.
S pozdravom.
03. február 2022

Michal

Super, vdaka.
11. november 2022

Peter Oravec

Dobrý deň,
podnet je znovu aktuálny. Chodník je zatarasený a dočasný priechod cez cestu sa už medzitým vymazal, ani prenosné dopravné značenie tam už nie je.
Prosím o preposlanie samospráve.
S pozdravom.
11. november 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve s upozornením na aktualizáciu.

S pozdravom,
Vlado
Administrátor Bratislava-Nové Mesto
Odkaz pre starostu
[email protected]
14. november 2022

Katka Novakova

Dobrý deň,
presne tak problém je tu opäť chodník je zablokovaný na Odbojárov ale aj na Vajnorskej. Vznikajú extrémne nebezpečné situácie každý deň. Ľudia nerešpektujú, že majú prejsť na chodník na druhej strane, idú po ceste, ľahko môže prísť k stretu s autom. Hlavne v tomto období, keď je rýchlo tma, sychravo, hmlisto...
Taktiež nevidieť pri výjazde z Bartoškovej na Odbojárov, či ide auto, alebo ľudia, ešte ak sa náhodou do pruhu postaví nákladne auto, ktoré ide na stavbu.. To isté pri výjazde z Odbojárov na Vajnorskú, cez zabratý pruh, kvôli tejto stavbe je problém odhadnúť či ide niečo po hlavnej...
Je to veľmi nebezpečné.
Prosím o urýchlenie vyriešenia problému.
Ďakujem
23. november 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujem za vaše podnety. Postúpila som ich na riešenie oddeleniu územného konania a stavebného poriadku.

Za porozumenie ďakujem.

S pozdravom
Mgr. Zuzana Kriglerová
Odkaz pre starostu BANM
07. december 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe informácie zo stavebného úradu by som Vás chcela informovať, že predmetný podnet bol odoslaný stavebníkovi a ten sa za vzniknutú situáciu ospravedlňuje:
"Organizáciu výstavby a dočasné riešenie koridoru pre peších stavebník zrealizoval v zmysle usmernenia príslušnej mestskej časti. Stavebník chybne osadil značku pre peších. Stavebník vykonal nápravu, viď fotografie. Za zaparkované auto v mieste dočasného prechodu pre chodcov stavebník nemôže. Opätovne sa ospravedlňujeme, veríme že chodník na Odbojárov bude dokončený v čo najkratšom čase. "

Podnet bol vyriešený.
Za porozumenie ďakujem.

S pozdravom
Mgr. Zuzana Kriglerová
Odkaz pre starostu BANM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania