Nelogicky umiestnený chodník

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 31. októbra 2014

Chodník pri parku na Račianskom mýte medzi J. Cígera Hronského a Mikovíniho je už od postavenia pred približne 15-20 rokmi (ešte som sa malý hrával v parku keď sa staval) postavený úplne nelogicky mimo pešieho prúdu. Odjakživa ľudia chodili tadiaľ, kadiaľ vedie vľavo na fotke vyšliapaný trávnik a takmer nikdy nikto nešiel po chodníku. Žiadam preto tento chodník presunúť presne do vyšliapanej línie. Za vyriešenie ďakujem.

31. október 2014

co koho do toho

tragicky obraz slovenska a slovakov. miesto toho aby isli po chodniku, sice mimo linie, mozno o 3 kroky viac, tak budu chodit sice priamejsie, ale so zablatenymi topankami. usmevne...
01. november 2014

R

Dávno pred vybudovaním toho chodníka existoval ten vyšliapaný chodník. Prečo niekto núti chodcov chodiť úplne inak ako im je prirodzené? Prečo nepostavili pred mnohými rokmi ten chodník tak, ako chodia chodci? Už v starovekom Ríme stavali cesty a chodníka podľa toho, kadiaľ chodili ľudia. Chceli najskôr vymýšľať kde ich postaviť, ale potom počkali kým si ľudia vyšliapu trasy a tam postavili cesty. Funguje to aj všade tak na západe, prečo by sme my mali byť zrovna tá krajina, kde by sa mali ľudia prispôsobovať hlúpo postavenému chodníku a priamu cestu domov ísť obchádzkou? Či ty si rád komplikuješ život aj keď nemusíš?
04. november 2014

Matej

Suhlasim ten chodnik je potrebne presunut a respektovat volu ludu :-) Je umiestneny uplne nelogicky.
01. december 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za podnet. Predmetné bolo postúpené na Oddelenie výstavby a investícií.

Ing. Natália Kudláčová
28. september 2018

patriot

Pochopiteľne je treba vydlaždiť vyšlapaný chodník a aj chodník na ktorý nadväzuje ktorý je vyšlapaný v zelenej ploche pri bytovke (smer ku vchodu č 5 Sibírska)
apropo ten vydlaždený chodník smeroval k húpačkám a neskôr ku kolotoču v parku a je v presne línií chodníka od bytovky (vchod 1.) v časoch minulých, keď neboli v bytovke garáže ale podchod/podjazd, vtedy ešte šikmý chodník do parku neexistoval...
treba ešte opraviť chodník s dlaždíc v spodnej časti zelenej plochy na obrázku (nie je dobre vidieť), kde je chodník v dezolátnom stave už roky nadväzuje na šikmý chodník od vchodu 1. ale ani v zime sa neudržuje.
stav chodníkov v okolí aj v parku je dezolátny a v zásade sa neudržujú
28. september 2018

patriot

tu je lepšie vidieť línie chodníkov a vyšlapaných chodníkov:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/15652/mestske-auta-niciace-park

nie sú zaznačené ani na mape stránky (v pravo hore) prosím o nápravu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania