Nepovolené reklamné nosiče (podozrenie) - reklamný smog

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený
meno
jass 10. novembra 2014

Tieto reklamné konštrukcie (5 ks, zväčša olepené z oboch strán) sa tu nachádzajú umiestnené na malej časti Ružinovskej ulice na zeleni pri vozovke, začínajúc na tráve pri malom trhu medzi zastávkami MHD Súmračná - Chlumeckého (teda neveľké územie popri necelej jednej zastávke); bez akejkoľvek identifikácie firmy či osoby, ktorá ich tu má rozmiestnené vo svoj prospech. Aktuálne na ne pribudla reklama politická (až na pár výnimiek). Niektoré nosiče tu možno doteraz ani nestáli.
Iné reklamné zariadenia v ich tesnom susedstve (síce tiež na zeleni nevzhľadné), však už riadne identifikačné označenie majú. Jeden neoznačený bilbordový stojan je navyše už v určitom štádiu rozkladu - celý sa akosi rozpadáva a nebezpečne nakláňa, v blízkosti chodníka.
Prosím - žiadam o bezodkladné odstránenie nelegálnych reklám a nosičov + priestupcom vyvodenie patričných dôsledkov (pokuta, zákazy akejkoľvek ďalšej reklamnej činnosti v meste, nebodaj žalár...).. V prípade ak sú tieto nosiče tolerované = legálne, žiadam o ich dôsledné zreteľné označenie, komu patria. Predstavitelia mestskej samosprávy totiž dlhšiu dobu verejnosti komunikujú, že len riadne označené nosiče sú povolené, a takto ich aj občania môžu jednoducho rozlíšiť a tie nelegálne oznámiť.
Spomenutú nebezpečnú konštrukciu, žiadam odstrániť bez ohľadu na jej prípadné predošlé povolenie.

Na niektorých fotografiách je vidno naraz 2 bilbordy pri sebe, jeden z nich je tam bez označenia, druhý s patričným označením reklamnej firmy. Tabule sú väčšinou zachytené a dvoch strán (pre ich lepšiu indentifikáciu, aj pre ukážku, že nikde nemajú firemný nápis vlastníka).

19. november 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Nakoľko zariadenia nie sú označené, je potrebné najprv zistiť vlastníka zariadenia a následne začať konanie o dodatočnom povolení, resp. odstránení zariadenia.





kancelária starostu
23. november 2014

jass

pravdepodobne najrýchlejšiu identifikáciu by pomohli vyriešiť samotní nedávni zadávatelia reklám (že komu ich zadávali a kto ich vyvesil na neoznačené plochy), ktorí teraz sedia aj pozične zaradení v miestnych či mestských poslaneckých "laviciach"; vidíme ich aj tu na fotografiách (jeden je i pokračujúcim starostom, ďalšia z plochy niekomu duplicitne oznamovala že niečo "v ich prospech" atď)
22. január 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vlastníkov niektorých zariadení sa už podarilo identifikovať a boli vyzvaní, aby svoje zariadenia označili.
Nakoľko ale identifikovať vlastníkov je veľmi náročné, stavebný úrad počká, kým zariadenia neoznačia ich vlastníci, keďže od 01.01.2015 platí novela stavebného zákona, podľa ktorej musia byť všetky zariadenia označené.
Je tam ale pol ročné prechodné obdobie.
Ak nebudú zariadenia po uplynutí prechodného obdobia (t. j. do 31.07..2015) označené a ich vlastník nebude známy, stavebný úrad vydá súhlas na ich odstránenie.



kancelária starostu
05. marec 2015

jass

Dúfam že nebude cielom nechať čo najviac existujúcich bilbordov (megabordov, blvbordov) označkovať, ale naopak čo najviac ich dostať zo zelene a všeobecného priestranstva Ružinova -pri cestách, blokujúcich výhlad na panorámu, stromy, budovy..., a ten zvyšok nechať na 100% označený.
30. august 2018

jass

Tak posielam aktuálny stav po štyroch rokoch. Komunálni platení pracovníci nedostáli svojmu sľubu, ktorý datovali k januáru a júlu 2015.
Jeden bilbord je stále bez označenia a ostáva napriek tomu roky na mieste, pravidelne na ňom menia obsah informačno-smogových oznamov, niekto si za ten čas dobre zarába.
Ani jeden veľký bilbord neubudol, žiadne odstraňovanie reklamného smogu v Ružinove sa nekoná. Potvrdil sa môj predpoklad z roka 2014, že bude snaha zachovať ich v maximálnom počte (tie označené sú všetky spriatelenej spoločnosti Big Media "premium outdoor").
Naopak ešte pribudol ďalší reklamný panel BEZ OZNAČENIA, kvôli ktorému aj kopali elekrické káble do trávnika.

Takže takto to vyzerá s miestnymi poslancami Ružinova (ich výkonmi), starostom a ostatnými zaangažovanými vraj zodpovednými za stav a vzhľad nášho prostredia na život.
Neustávajúci smog, nadmerný hluk nad povolené normy, špina, z chodníkov už roky štrkoviská, nepovolené nízke prelety vrtuľníkov a malých lietadiel - to všetko i v tejto malej vyfotenej oblasti...
13. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

sme radi ze mozeme na tejto platforme temu komunikovat cez Vas podnet. Stav k dnesnemu dnu je taky, ze Stavebny urad vydal 25 (!) pravoplatnych rozhodnuti o odstraneni reklamnych stavieb (velkoplosna reklama).
Stretnutie pracovnikov Stavebneho uradu a zastupcov Asociacie Vonkajsej Reklamy sa uskutocni v dohladnej dobe na najdenie co najrychlejsieho riesenia pre obmedzenie reklamneho smogu.


s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
12. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den, od vlastnika prisla nasledovna odpoved:

Dobrý deň,
ďakujem za upozornenie preveríme spomínaný BB a ak je v našom vlastníctve, obratom ho označíme.
Ďakujem

Co sa tyka druheho billboardu (reklama na Hornbach), sme v procese identifikacie majitela.


s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
16. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,
po kontrolnej obhliadke bolo zistene, ze oba billboardy su oznacene vlastnikom - reklamnou spolocnostou.

@admin - prosime oznacit podnet ako vyrieseny.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
17. október 2018

jass

Z velkých a ozrutných reklamných plôch z ich smogovo premnoženúho počtu (prinejmenčom na oboch stranách Ružinovskej ul. od križovatky s Tomášikovou, po konečnú električiek), neubudol ani jeden nosič/nosnica, naopak ďalšie sem ešte pohodlne pribúdajú, a to v ostrom protiklade s „myšlienkami“ a plánmi všetkých kandidujúcich poslancov a starostov, ale tak problém je týmto vyriešený, že sú všetky údajne označkované.

Čo na tom, že z tohto vizuálneho znehodnotenia prostredia na jeho konkrétnych miestach my obyvatelia ani nič nemáme v protihodnote za ten trest, ktorý je v ich podobe uvalený.
Pár metrov pri všetkých týchto bilbordoch sú už 10-15 rokov postupne rozadávané až dokonale rozpadnuté 40-50 ročné chodníky s obrovskými štrkovými deravými plochami, s nerovnosťami, stále väčšími prasklinami, medzerami (s chodníkom už nemá nič spoločné),
ale na opravu sa už druhé desaťročie nenašiel nikto zodpovedný, kto by ich dal opraviť aj z našich daní, či z príjmov týchto reklamných ohýzd.
Nikoho asi prakticky nezaujíma, kde tieto peniaze končia, (asi sú oblidoboardy tak výhodne prenajímané, že vývar sotva postačí akurát tak na prilepšené platy funkcionárov a lepšie vykurovanie ich priestorov, či na servis pridelených služobných vozidiel, zvyšok sa rozplynie vo vďačnej téme a večnom prvom žrútovi - "v školách a škôlkach"...)
17. október 2018

jass

Nikoho už vonkoncom nezaujíma, ako sa má denne dlhé roky po takýchto chodníkoch chodiť, keď nejde nikdy o chôdzu či nebodaj vychádzku, ide o večnú obchádzku (štrkov, jám, výmoľov...), ani ako po nich chodia i invalidi s opornými pomôckami, vozíčkami, a zároveň s nákupom, ako po nich súčasne s nimi jazdia cyklisti (na povolených miestach, i s mestskými požičanými bicyklami)...
Keď ani toto tie reklamné plochy v rozosiate v zeleni nad chodníkmi nepomáhajú priebežne financovať po celý čas, čo tu škodia, preč s nimi a okamžite všetky do jedného!
(vyššie preklepy zo zátvoriek: „prinajmenšom.../ obludoboardy.“..)
18. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

je prirodzene ze obyvatelia sa zaujimaju najviac o vzhlad svojho najblizsieho okolia. Vec o ktorej pise zadavatel podnetu vsak ma dve roviny. Jednou je boj proti nelegalnej reklame, druha je reklamny smog ako taky. Opakujeme, ze stavebny urad kona a 25 reklamnych stavieb je v procese odstranovania, co bol casovo narocny administrativny proces. Billboardy ktore sa musia odstranit obyvatelia nemusia vidiet v okoli svojho bydliska, no nachadzaju sa v roznych castiach Ruzinova.
Reklamne stavby (billboardy) ktorym bolo v minulosti vydane stavebne povolenie su majetkom reklamnych firiem. Tam su pravomoci mestskej casti velmi obmedzene. Realne je boj proti reklamnemu smogu aj v tom, ze sa nove reklamne stavby nepovoluju (v ramci pravomoci ktore MC ma).

Pokial zadavatel vidi poskodenie infrastruktury ako chodniky, prosime o zadanie dalsieho podnetu, budeme sa nim zaoberat pokial dana infrastruktura spada pod posobnost MC Ruzinov. Dakujeme.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania